Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Znakomity występ Vallejo

Ostatni ligowy weekend był bardzo udany dla Jesúsa Vallejo, który świetnie się spisał w starciu z Borussią Dortmund. Dobry występ zaliczył również Llorente. Nieco gorzej wiodło się pozostałym graczom, z których większość, z różnych powodów, nie pojawiła się na murawie.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Sporing zaprezentował się bardzo dobrze na Santiago Bernabéu, mimo że ostatecznie przegrał 1:2. Asturyjczycy byli bliscy remisu, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Burgui w tym spotkaniu nie mógł wystąpić ze względu na zapisy w umowie wypożyczenia.

Diego Llorente (Málaga)
Málaga, po szalonym meczu, pokonała Deportivo 4:3. Andaluzyjczycy byli faworytami, ale bardzo szybko musieli gonić wynik. Ostatecznie zwycięstwo zapewnił im dopiero strzał Ontiverosa w doliczonym czasie gry. Diego nie mógł w tym spotkaniu wystąpić, ponieważ pauzował za czerwoną kartkę, którą obejrzał w starciu z Barceloną na Camp Nou.

Marcos Llorente (Alavés)
Piłkarze z Vitorii sprawili w tej kolejce dużą niespodziankę, wygrywają z Villarrealem na El Madrigal. Szybko zdobyli dwie bramki, a później umiejętnie bronili wyniku. Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazał się Marcos Llorente. Razem z Camarasą i Torresem całkowicie opanowali środek pola. Gospodarze nie potrafili sobie z tym poradzić.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,3/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Wilki grały w miniony weekend z Ingolstadtem na wyjeździe. Do przerwy przegrywały 0:1, więc Valérien Ismaël postanowił w przerwie dokonać zmian i wpuścił na murawę Mayorala. Dla Hiszpana to była największa szansa w tym sezonie i mógł ją wykorzystać perfekcyjnie, ale zmarnował dobrą sytuację w 71. minucie. Ostatecznie Wolfsburg zdołał doprowadzić do wyrównania i dopisał punkt do swojego dorobku.
Ocena Bilda: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,4/10

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Eintracht pokonał u siebie Borussię Dortmund 2:1, a kolejne znakomite zawody rozegrał Vallejo. Hiszpan rozbijał ataki rywali i potrafił sprawnie wyprowadzić piłkę. Skrót jego występu można zobaczyć tutaj. Na obecną chwilę zdecydowanie najlepiej spisujący się zawodnik, spośród wszystkich graczy wypożyczonych z Realu Madryt.
Ocena Bilda: 3/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,0/10

Sprzedani w ostatnim okienku transferowym

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Dienis rozpoczął mecz z Alavésem na ławce rezerwowych, ale już po przerwie zameldował się na murawie. Miał pomóc kolegom w odrabianiu strat, ponieważ Villarreal przegrywał 0:2. Rosjanin jednak nie zagrał na wysokim poziomie, tylko dostosował się do przeciętnie grających kolegów.
Ocena Asa: 1/3

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Nie zagrał w meczu z Borussią Dortmund, ponieważ pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Álvaro Medrán (Valencia)
Valencia w końcu rozegrała dobry mecz, ale mimo tego przegrała na wyjeździe z Sevillą 1:2. Álvaro całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Jesé (Paris Saint-Germain)
PSG pokonało na wyjeździe Lyon 2:1. Jesé jednak nie pojawił się na murawie, tylko obserwował grę kolegów z perspektywy ławki rezerwowych. W środę Kanaryjczyk w starciu z Arsenalem wszedł na boisko dopiero w 89. minucie, zmieniając Lucasa. Jego drużyna przywiozła z Londynu remis 2:2.

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
West Ham zremisował 1:1 na Old Trafford, ale Arbeloa nie znalazł się nawet w meczowej kadrze.