Oceny zawodników po meczu ze Sportingiem Gijón

Jak grali nasi?

W meczu 13. kolejki Primera División Real Madryt pokonał Sporting Gijón 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Cover, Leszczu, Mateo i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 736 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał 19Ramos02. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Przez cały mecz nie popełnił błędu, a przy bramce był bez szans. Nie udało się zachować czystego konta, ale nikt nie ma prawa mieć do niego o to pretensji.

Danilo
Nie zaprezentował nic szczególnego, dzięki czemu mógłby podjąć rywalizację z Carvajalem. W ofensywie było przeciętnie, a w defensywie nawet nieco gorzej. Brakuje mu pewności siebie i rytmu meczowego, co wczoraj było niestety widać aż za dobrze.
Pepe
Wrócił po kontuzji i spisał się nie najgorzej. U niego także było widać brak ogrania, jednak w przyszłym tygodniu na Camp Nou powinno być dużo lepiej. Zadanie będzie jednak dużo trudniejsze.
Sergio Ramos
Najważniejsze zadanie wykonał w stu procentach – nie otrzymał żółtej kartki. Do tego spisywał się całkiem dobrze, chociaż nie miał też wiele do zrobienia. Jeszcze jednak nie wrócił do pełni formy, co było widać choćby przy wyprowadzaniu piłki.
Nacho
Rewelacyjna asysta przy drugim golu jako lewy obrońca i błąd, który zakończył się faulem i rzutem karnym dla Sportingu Gijón. Nacho zagrał przeciętnie, ale w pierwszej połowie potrafił dorzucić coś eksra, w drugiej zaś jego pomyłka mogła kosztować punkty.
Luka Modrić
Po jego stracie – kolejnej już takiej w tym sezonie – Sporting zdobył bramkę, która wprowadziła sporo nerwowości. Znów nie był sobą. Brakowało jego przebojowości i błyskotliwości. Czasu do Klasyku coraz mniej, a obecnie Lukita spisuje się gorzej niż Kovačić czy Isco.
Mateo Kovačić
W pierwszej części grał przeciętnie, był niewidoczny i nie pomógł przy bramce dla Sportingu, kiedy był nieco spóźniony. Po przerwie był jednak najlepszy na boisku. Wyprowadzał akcje i harował w defensywie. W ostatnich meczach Mateo to najjaśniejszy punkt środka pola.
Lucas Vázquez
Wywalczył rzut karny i tradycyjnie walczył za dwóch. Nie był to wielki mecz Lucasa, jednak tradycyjnie nie zszedł poniżej swojego przyzwoitego poziomu.
James Rodríguez
Nie gra za wiele i wciąż nie potrafi do siebie przekonać. Nikt tak często nie tracił piłek (16), nikt nie zanotował tak słabej celności podań (80%), nikt tak rzadko nie wygrywał pojedynków (33%). Trudno się dziwić, że jest uważany za zmiennika zmienników.
Cristiano Ronaldo
Dobrze wykonany rzut karny i ładny strzał głową zagwarantowały wyśrubowanie swojej średniej. Poza tym można go chwalić za aktywność – było widać, że jest głodny gry, często się cofał, szukał faulu, był odnośnikiem całej drużyny. Nareszcie można go chwalić nie tylko za gole.
Karim Benzema
Na zdecydowanie zbyt długo włączał tryb niewidoczny i snuł się bez celu po murawie. Liczbę jego udanych kontaktów z piłką w okolicy pola karnego można policzyć na palcach jednej ręki. Gol w Lizbonie niestety niewiele zmienił w jego grze.
Marcelo
Pojawił się na boisku na 20 minut i nie miał okazji, by błysnąć w ofensywie. Z tyłu gracze Sportingu nie sprawiali mu problemów i na dobrą sprawę był to dla niego mecz bez historii.