Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Bohaterami weekendu byli dwaj Llorente

Ostatni ligowy weekend nie przyniósł wiele dobrego dla madridistas poza Realem Madryt. Wielu z nich zagrało, ale słabo, nawet jeśli ich zespół spisał się akurat dobrze. Na pewne wyróżnienie ponownie zasługuje Marcos Llorente, a także Jesé, który strzelił bramkę w zwycięskim meczu Paris Saint-Germain z Nantes.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Sporing przegrał u siebie z Realem Sociedad aż 1:3. Jorge tym razem znalazł się w kadrze meczowej i doczekał się szansy. Na placu gry pojawił się w drugiej połowie, zagrał 30 minut, ale nie zdążył w tym czasie specjalnie się pokazać. W zasadzie tylko raz pokusił się o próbę uderzenia, jego strzał został jednak zablokowany.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6.1/10

Diego Llorente (Málaga)
Málaga osiągnęła dobry rezultat na Camp Nou, remisując z Barceloną 0:0. Diego nie był jednak pozytywnym bohaterem meczu, nawiasem mówiąc, tym należy nazwać doskonałego w tym meczu Kameniego. Młody Hiszpan nie dograł nawet spotkania w Katalonii do końca, bo w 67. minucie gry został wyrzucony z boiska za faul na Neymarze, trzeba przyznać, że zasłużenie. Wychowanek Królewskich był bowiem wyraźnie spóźniony, nie był nawet blisko ataku na piłki i uderzył wprost w nogi Brazylijczyka.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6.3/10

Marcos Llorente (Alavés)
Wprawdzie jego drużyna przegrała u siebie z Espanyolem 0:1, ale Marcos i tak był jednym z trzech, obok Deyversona i Pacheco, wyróżniających się graczy gospodarzy. Czterokrotnie wygrywał pojedynki główkowe i niemal dziewięćdziesiąt procent jego podań było celnych, do tego zaliczył aż pięć przechwytów, w tym dwa udane wślizgi. Słowem kolejny raz pokazał się z bardzo dobrej strony.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7.3/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Wilki uległy u siebie Schalke 0:1, ale wychowanek Królewskich nie grał w tym meczu. Borja cały mecz oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Eintracht zwyciężył na wyjeździe w Bremie Werder 2:1. Tym razem jednak Jesús pozostał trochę w cieniu swoich kolegów, jeśli chodzi o defensywę przede wszystkim Abrahama, który rozegrał naprawdę świetne spotkanie. Trudno powiedzieć, że z Hiszpanem w tym spotkaniu było jakoś fatalnie, ostatecznie udało mu się zaliczyć dwa udane wślizgi i trzy przechwyty, a pięć razy czyścił przy wrzutkach w obronie, ale i tak często nie potrafił sobie poradzić z zawodnikami gospodarzy. Dodatkowo dostał też żółtą kartkę.
Ocena Kickera: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6.7/10

Sprzedani w ostatnim okienku transferowym

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Żółta Łódź Podwodna tym razem musiała zapuścić się na bardzo nieprzychylne baskijskie wody w Bilbao. Niestety dla piłkarzy Frana Escriby ta eskapada nie zakończyła się pomyślnie, Athletic pokonał bowiem Villarreal 1:0. Dienis nie brał udziału w tym meczu, co prawda był na niego powołany, ale nie przyszło mu opuścić ławki rezerwowych nawet na moment.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Spisał się lepiej od Vallejo, ale nie należał do bohaterów meczu. Najważniejsze, że wygrywał pojedynki główkowe w środku pola i bardzo celnie podawał do kolegów, aż dziewięćdziesiąt procent takich zagrań z jego strony było udane. Warto też zaznaczyć, że Omar pokusił się nawet o próbę strzału, który ostatecznie powędrował w stronę bramki, został jednak wybroniony.
Ocena Bilda: 3/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7.4/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Nietoperze przeżywają swego rodzaju kryzys, jak określiła to MARCA, jego natura jest instytucjonalna. Tym razem przejawem tej sytuacji był remis u siebie z Granadą 1:1. Medrán nie brał udziału w tym meczu, w całości przesiedział go na ławce rezerwowych.

Jesé (Paris Saint-Germain)
Hiszpan pojawił się na boisku w meczu z Nantes w drugiej połowie i zdążył zapisać się pozytywnym akcentem. To właśnie skrzydłowy ustalił wynik spotkania na 2:0. Gola strzelił w 89. minucie z rzutu karnego.
Ocena L'Equipe: brak oceny
Ocena WhoScored: 6.6/10

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
W derbach Londynu West Ham uległ Tottenhamowi 2:3, niestety Álvaro ponownie nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych Młotów.