Castilla rozbita przez Logrońés

Zasłużone zwycięstwo piłkarzy z La Riojy

Castilla wysoko przegrała z Logrońésem i na razie musi odłożyć plan, żeby wskoczyć do czołowej trójki. Dzisiejsze spotkanie zaskoczyło od pierwszych minut. Goście lepiej weszli w mecz i całkowicie zasłużenie zdobywali kolejne bramki. Królewscy po kolejnych ciosach nie byli w stanie się podnieść. Druga połowa była już zupełnie pozbawiona emocji. Co prawda Castilla starała się o honorowego gola, ale golkiper rywali nie odstawał poziomem od swoich kolegów i zachował czyste konto.

Od samego początku było widać, że Castilla wcale nie będzie miała łatwego zadania. Piłkarze Logrońésu wysoko podchodzili z pressingiem, znacznie utrudniając rozgrywanie gospodarzom. W 25. minucie goście wywalczyli sobie rzut rożny. Wydawało się, że dośrodkowanie złapie Abad, ale piłka wypadła z rąk golkipera. Z takiego prezentu nie mógł nie skorzystać Caneda, który musiał tylko trafić do pustej bramki. Goście poszli za ciosem i niewiele później prowadzili już 2:0. Paredes dośrodkował, a do siatki trafił Muneta. Castilla w tym momencie zupełnie nie wiedziała, co się dzieje. Logrońés to wykorzystał i zdobył trzeciego gola. Muneta z rzutu wolnego wrzucił piłkę wprost na głowę Pazó, który takiej okazji nie zmarnował.

Po zmianie stron sytuacja gospodarzy jeszcze się pogorszyła. Kolejną bardzo dobrą akcję przeprowadzili piłkarze z La Riojy. Piłka już zmierzała do siatki, ale w ostatniej chwili ręką wybił ją Hakimi. Marokańczyk wyleciał za to z boiska, a Logrońés dostało rzut karny. Do jego wykonana podszedł Espina i pewnie wykorzystał tę szansę. Szans na wywalczenie chociażby punktu już nie było, więc Solari postanowił wysłać na boisko Liangminga. Do tej pory w tym sezonie Chińczyk spędził na murawie tylko trzy minuty, dzisiaj dostał większą szansę, ale w wyjątkowo niekorzystnych warunkach. Miał nawet okazję na zdobycie bramki, lecz bardzo dobrze spisywał się Miguel Martínez.

Real Madryt Castilla – UD Logrońés 0:4 (0:3)
0:1 César Caneda 25’
0:2 Antxón Muneta 34’ (asysta: Jaime Paredes)
0:3 Adrián Pazó 37’ (asysta: Antxón Muneta)
0:4 Pablo Espina 50’ (rzut karny)

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Achraf Hakimi ( 49’), Philipp Lienhart, Mario Hermoso, Luismi Quezada, Federico Valverde, Aleix Febas, Enzo Zidane (Álvaro Tejero 56’), Martin Ødegaard (Lin Liangming 66’), Sergio Díaz (Javi Muńoz 56’), Nikos Vergos.

UD Logrońés: Miguel Martínez, Jaime Paredes, Luca Ferrone, César Caneda, Adrián Pazó, Jon Ander Amelibia, Antxón Muneta (Guillermo Cabrera 83’), Javi Rey (Carles Salvador 74’), Sergio Mendi (Sergio García 61’), Chevi, Pablo Espina.