Podsumowanie 21. kolejki PD

Sobotnie i niedzielne spotkania ligi hiszpańskiej obfitowały w piękne bramki i fatalne sędziowskie pomyłki

W sobotę rozegrano dwa pierwsze spotkania dwudziestej pierwszej kolejki La Liga. Atletico Madryt pokonał u siebie Albacete 3:1 i przynajmniej na jeden wieczór awansował do pierwszej dziesiątki tabeli. Drugi mecz wieczoru obfitował w piękne bramki i fatalne decyzje arbitra głównego Turienzo Ã?lvareza. W pierwszych 45 minutach stroną dominującą była Sevilla i to gospodarze stworzyli więcej dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Jednak sędzia, tym razem nie z Madrytu, nie podyktował w pierwszej połowie dwóch ewidentnych karnych dla Sevilli po zagraniu ręką Belettiego w polu karnym i faulu Deco na Antonito. Po przerwie na wypełnionym po brzegi Estadio Sanchez Pizjuan istniała już tylko jedna drużyna. Gospodarze po nieszczęśliwej pierwszej połowie nie mogli znaleźć swojego miejsca na boisku. Czarę goryczy dopełniła sytuacja z 51. minuty, kiedy to Carles Puyol zahaczył w polu karnym napastnika Sevilli. Pan Ã?lvarez postanowił jednak, iż da odpocząć swojemu gwizdkowi i pokazał, by grać dalej. Barcelona w ciągu dwudziestu pięciu minut strzeliła cztery piękne bramki i znów umocniła się na pozycji lidera.

W niedzielę rozegrano pozostałe osiem spotkań 21. kolejki. Znakomitą formę potwierdziła ekipa Villarreal, która nie przegrała ostatnich dziesięciu spotkań. Tym razem piłkarze z Castellon rozgromili na wyjeździe ekipę Realu Sociedad 4:0. Swoją dobrą postawę potwierdzają po raz kolejny nie chciani w wielkich klubach Juan Roman Riquelme i Diego Forlan. Piłkarze Realu Mallorca zrobili zaś pierwszy krok do utrzymania się w lidze, zawodnicy z Balearów pokonali beniaminka Getafe 3:1. Z kryzysu najwidoczniej nie wychodzi Deportivo, które zremisowało ze słabą Osasuną 1:1. Real Madryt mimo kolejnego zwycięstwa nadal traci siedem punktów do prowadzącej Barcelony. Królewscy pokonali na wyjeździe outsiderów z Numancii 1:2. Korzystnie dla Realu skończył się mecz Valencii na Estadio Mestalla. Podopieczni Claudio Ranieriego szczęśliwie zremisowali kolejny mecz, tym razem z ósmym Athletic Bilbao i tracą już siedem punktów do galacticos.

Wyniki dwudziestej pierwszej kolejki ligi hiszpańskiej rozegranej 29. i 30. stycznia:

Sevilla 0:4 Barcelona
0-1 S. Eto’o (49 min.)
0-2 J. Baptista (55 min. – sam.)
0-3 Ronaldinho (60 min.)
0-4 L. Giuly (74 min.)

Atletico Madryt 3:1 Albacete
0-1 J.R. Francisco (12 min.)
1-1 F. Torres (20 min. – karny)