Isco daje remis Hiszpanom na Wembley

Anglia remisuje z Hiszpanią

Hiszpanie zremisowali z Anglią 2:2 w towarzyskim hicie na Wembley. Bramki dla gospodarzy zdobywali Adam Lallana z rzutu karnego i Jamie Vardy. W ostatnich minutach gole dla Hiszpanów strzelili Iago Aspas i Isco, a asystowali im kolejno Morata i Carvajal.

Był to mecz towarzyski, ale chyba zapomniał o tym Jamie Vardy. W 6. minucie bardzo ostro wyprostowaną nogą zaatakował kolano Césara​ Azpilicuety. Kilkadziesiąt sekund później pokazał się jednak z lepszej strony. Vitolo stracił piłkę środku pola po kiepskim podaniu Silvy. Futbolówka trafiła do Vardy'ego, który minął Reinę, a ten po chwili powalił Anglika na ziemię. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Adam Lallana.

W 15. minucie Hiszpanie mieli okazję na wyrównanie. Carvajal świetnie podał do Maty między nogami Rose'a. Mata wycofał piłkę do Vitolo, ale piłkarz Sevilli źle uderzył piłkę i Hart nie musiał się nawet ruszyć. Anglicy cały czas sprawiali lepsze wrażenie i w 38. minucie mieli bardzo dobrą szansę na podwyższenie wyniku. Po raz kolejny piłkę stracił Vitolo, lewą stroną pociągnął Sterling i zagrał do Vardy'ego, który jednak nie sięgnął piłki na piątym metrze.

Drugą połowę znowu lepiej zaczęli Agnlicy, już po kilkudziesięciu sekundach na 2:0 mógł podwyższyć Walcott, ale tym razem dobrze spisał się Reina i wybił piłkę na rzut rożny. Jednak gospodarze nie przestawali atakować i w 48. minucie w końcu wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Piłkę niedokładznie wybijał Nacho, ta trafiła pod nogi Lingarda. On wrzucił futbolówkę na głowę Vady'ego, który łatwo urwał się Martinezowi i pokonał Reinę.

Trudno w to uwierzyć, ale pierwszy groźny strzał na bramkę Anglików w 56. minucie oddał Silva. Obronił go jednak Heaton, a dobitka Aspasa poszybowała nad poprzeczką. 25 minut od trenera Lopeteguiego dostali Isco i Morata. Zmiany po przerwie wniosły ożywienie w grę Hiszpanów. Z dystansu swoich sił próbowali Koke i Morata, ale nie przynosiło to zamierzonych efektów. Na dziesięć minut przed końcem z rzutu wolnego uderzał Isco, ale trafił w mur.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktowe trafienie dla Hiszpanów w swoim debiucie zaliczył Aspas. Po podaniu Moraty z dużą łatwością wszedł w pole karne Anglików i ładnym strzałem umieścił piłkę w siatce Heatona. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkę w polu karnym gospodarzy przyjął Isco i dobrym strzałem dał remis Hiszpanom.

Anglia 2:2 (1:0) Hiszpania
1:0 9' Lallana (rzut karny)
2:0 48' Vardy (asysta: Lingard)
2:1 89' Aspas (asysta: Morata)
2:2 95' Isco (asysta: Carvajal)

Anglia: Hart (46' Heaton); Clyne, Rose (79' Creswell), Dier, Cahill (46' Jagielka); Stones, Sterling (66' Townsend), Henderson, Lingard, Lallana (22' Walcott); Vardy (67' Rashford).

Hiszpania Reina; Carvajal, Martinez, Nacho, Azpilicueta; Busquets (77' Nolito), Mata (46' Koke), Thiago (56' Herrera), Vitolo (46' Aspas), Silva (64' Isco); Aduriz (64' Morata).