Remis Castilli w starciu z Arenasem

Gola dla Królewskich zdobył Febas

Castilla zremisowała na wyjeździe z Arenasem 1:1. Królewscy prowadzili po golu Febasa, ale Baskowie szybko zdołali doprowadzić do remisu. Solari musiał sobie poradzić z wieloma brakami w kadrze. Między innymi dlatego w podstawowym składzie Castilli po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Javi Muńoz. W obronie z niezłej strony pokazał się Luismi Quezada, któremu zazwyczaj trudno się dostać nawet do kadry meczowej.

Od samego początku było wiadomo, że Królewskich czeka mnóstwo pracy w obronie, ponieważ Arenas przed tą kolejką był najbardziej bramkostrzelną drużyną w lidze. Baskowie zdobyli pierwszego gola już w 12. minucie, ale sędzia dopatrzył się spalonego i trafienia Daniego Lópeza nie uznał. Ta sytuacja podziałała motywująco na Castillę, która zaczęła śmielej atakować. Podopieczni Solariego długo nie potrafili się przebić przez pięcioosobową linię defensywna Arenasu. Udało się w 37. minucie. Quezada podał do Febasa, a pomocnik, dosyć szczęśliwie, wpakował piłkę do siatki. Radość madrytczyków nie trwała długo, ponieważ jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Dani López.

W drugiej połowie jako pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie piłkarze Arenasu. Kolejny raz w odpowiednim miejscu znalazł się Dani López, ale piłka trafiła w słupek i interweniującego Abada. Później inicjatywę przejęła Castilla, chociaż Company nie musiał zbyt często interweniować. Dobrą okazję na zdobycie gola miał Sergio Díaz. Niestety, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, uderzenie Paragwajczyka zatrzymało się na baskijskim obrońcy. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami, a negatywna passa Castilli w wyjazdowych meczach ciągle trwa.

Arenas Club – Real Madryt Castilla 1:1 (1:1)
0:1 Aleix Febas 37’ (asysta: Luismi Quezada)
1:1 Dani López 43’ (asysta: Imanol Aguiar)

Arenas Club: Vicente Company, Imanol Aguiar, Jaime Zumalakerregi, Fernando Cabero, Diego Royó, Nacho Matador, Álvaro Romero (Héctor Escrich 77’), Ian Uranga, Dani López (Txopi 86’), Eneko Zabaleta, Borja Díaz (Eduardo Ubis 69’).

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Álvaro Tejero, Álex Salto, Mario Hermoso, Luismi Quezada, Francisco Tena, Federico Valverde, Aleix Febas, Javi Muńoz, Sergio Díaz, Nikos Vergos (Cristian Cedrés 73’).