Remis Hiszpanii z Austrią, wszystko rozstrzygnie się we wtorek

Występy Asensio, Vallejo, Mayorala, Llorente i Lienharta

Hiszpania zremisowała z Austrią w pierwszym meczu barażowym o awans na mistrzostwa Europy U-21, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce. La Rojita prowadziła po golu Deulofeu, ale w drugiej połowie samobójczą bramkę zdobył Castro i mecz zakończył się wynikiem 1:1. W podstawowym składzie gospodarzy znalazł się Philipp Lienhart, natomiast u gości od pierwszych minut na murawie zameldowali się między innymi Marco Asensio i Jesús Vallejo. Do tego w drugiej połowie na boisku pojawili się Marcos Llorente oraz Borja Mayoral.

Od początku spotkania przewagę miała Hiszpania. Austriacy cofnęli się do obrony i liczyli na grę z kontrataku. Pierwszą dobrą okazję miał Williams, ale źle sobie przyjął piłkę po bardzo dobrym podaniu Deulofeu. W 23. minucie swoich sił próbował Saúl, lecz jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką. Austriacy mieli niewiele do powiedzenia, chociaż nie znaczy to, że nie mieli szans na bramkę. Najlepszą okazję ku temu miał Wydra, jednak uderzył zbyt słabo, by zaskoczyć Kepę. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Schoissengeyr sfaulował Deulofeu w polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę. Do jej wykonania podszedł sam poszkodowany i zamienił ją na gola.

Po zmianie stron Werner Gregoritsch, selekcjoner reprezentacji Austrii, szybko dokonał zmian w składzie. Przyniosło to efekt w postaci wyrównującego gola. Wydra dośrodkował, a w polu karnym Laimer na tyle skutecznie naciskał na Jonny’ego Castro, że zawodnik Celty Vigo wpakował piłkę do własnej bramki. Austriacy prezentowali się znacznie lepiej w drugiej części meczu i często zbliżali się pod bramkę Kepy, ale już bez skutku.

Remis w dzisiejszym spotkaniu jest minimalnie korzystniejszy dla Hiszpanii, dzięki bramce zdobytej na wyjeździe. We wtorek w Albacete obie drużyny ponownie staną naprzeciwko siebie. Wtedy już poznamy zwycięzcę, który w przyszłym roku na polskich stadionach powalczy o tytuł młodzieżowego mistrza Europy.

Austria – Hiszpania 1:1 (0:1)
0:1 Gerard Deulofeu 45’+2’ (rzut karny)
1:1 Jonny Castro 61’ (samobójczy)

Austria U-21: Daniel Bachmann, Christoph Martschinko, Philipp Lienhart, Christian Schoissengeyr, Phillipp Mwene, Dominik Wydra, David Stec (Marc-André Schmerböck 46’), Ylli Sallahi (Kevin Friesenbichler 51’), Xaver Schlager (Lukas Jäger 91’), Konrad Laimer, Nikola Dovedan.

Hiszpania U-21: Kepa Arrizabalaga, Jonny Castro, Jorge Meré, Jesús Vallejo, José Gayà, Denis Suárez, Saúl Ńíguez, Óliver Torres, Gerard Deulofeu (Borja Mayoral 87’), Marco Asensio (Marcos Llorente 71’), Ińaki Williams (Munir El Haddadi 78’).