Oceny zawodników po meczu z Athletikiem

Jak grali nasi?

W meczu dziewiątej kolejki Primera División Real Madryt wygrał z Athletikiem 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus, Leszczu, Luque, Mateo i Paczi. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1045 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał MadridistaGP. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Bramkarz miał do wykonania tylko dwie interwencje, ale trzeba go pochwalić zwłaszcza za tę drugą. W samej końcówce po błędzie Varane'a uratował Królewskich, wychodząc zwycięsko z pojedynku z Ińakim Williamsem. Forma wraca.

Daniel Carvajal
Bardzo dużo czasu spędzał na połowie Athleticu, ale brakowało mu celności i przebojowości. Zaliczył sporo strat, jednak nieźle spisywał się w defensywie. W samej końcówce otrzymał żółtą kartkę, która eliminuje go z kolejnego meczu ligowego.
Pepe
Nie był to dobry mecz w jego wykonaniu. Pomylił się przy golu, ale popełnił też kilka innych błędów, które na szczęście nie były tragiczne w skutkach. Zagrał lepiej niż jego partner ze środka obrony, jednak wczoraj nie był to wielki wyczyn.
Raphaël Varane
Francuz zaliczył najsłabsze spotkanie od bardzo dawna. Przy golu nie ustrzegł się błędu, a do tego w końcowce mógł zaprzepaścić bramkę Moraty, kiedy nonszalancko dogrywał piłkę w stronę Keylora Navasa.
Marcelo
W defensywie kilka razy znów zbyt łatwo odpuszczał. To jego stroną atakował Athletic w akcji bramkowej. Z drugiej strony to on świetnym podaniem odnalazł Isco tuż przed golem na 1:0. Kolejny nierówny występ Brazylijczyka.
Mateo Kovačić
Chorwat znikał na trochę zbyt długo. Brakowało w jego grze kreatywności, którą oferował Luka Modrić. Zwykle nie decydował się na odważniejszą grę, przez co trudno go wyróżnić. Na pewno stać go na więcej.
Toni Kroos
Znów bardzo często musiał radzić sobie sam, ale kiedy miał piłkę przy nodze, wyglądał co najmniej dobrze. Kilka doskonałych przerzutów i aż pięć kluczowych podań pokazują, że bez niego środek pola mógłby wyglądać dużo, dużo gorzej.
Isco
W pierwszej połowie był jednym z dwóch najlepszych piłkarzy Realu Madryt. Zaliczył asystę, a przede wszystkim znów potrafił podejmować optymalne decyzje na boisku, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe. Jego zmiana już w 65. minucie trochę zaskoczyła, jednak w drugiej połowie rzeczywiście prezentował się dużo słabiej.
Gareth Bale
Gareth zaliczył kilka zrywów, poruszał się na obu flankach, jednak brakowało mu wykończenia. Należą mu się jednak brawa za udział w akcji na 2:1.
Karim Benzema
Zdobył ważną bramkę, jednak znów było go trochę za mało w grze. Kilka razy potrafił błysnąć, ale takie okazje można policzyć na palcach jednej ręki. Wciąż nie jest to jego najlepsza forma, jednak plan minimum został zrealizowany.
Cristiano Ronaldo
Król jest nagi. Najlepszy strzelec w historii Realu Madryt jest cieniem samego siebie. Nie wykorzystuje doskonałych sytuacji do strzelenia gola, a co gorsza, jego ambicja nie pozwalała dostrzec lepiej ustawionych kolegów. Mógł kończyć mecz z minimum dwiema asystami, ale w dogodnych sytuacjach wolał oddać strzał – w takiej formie strzeleckiej drużyna może oczekiwać od niego znacznie więcej.
Lucas Vázquez
Dał dobrą zmianę. Pojawił się na prawej stronie pomocy i jak zawsze oferował nie tylko wielką ambicję w ofensywie, lecz również w defensywie. Nie miał udziału przy golu Moraty, ale i tak zasłużył na pochwałę.
Álvaro Morata
Sprawił bardzo przyjemny prezent sobie i całemu madridismo. Ożywił grę, ale przede wszystkim zdobył zwycięską bramkę. Właśnie o takie zmiany chodzi. Wygląda na to, że z meczu na mecz przekonuje do siebie kibiców Realu Madryt, którzy coraz głośniej domagają się tego, by dostał szansę od pierwszej minuty w poważnym meczu.