Ładna gra i pewna wygrana Castilli

Królewscy pokonali Socuéllamos 3:0

Castilla pokonała Socuéllamos 3:0, przerywając passę trzech meczów bez zwycięstwa. Królewscy rozegrali dzisiaj zupełnie różne połowy. Słabą pierwszą, w której szczęśliwie udało im się wyjść na prowadzenie i znakomitą drugą. Na boisku błyszczeli szczególnie Ødegaard i Achraf, ale bardzo doby występ zaliczył również Vergos. Santiago Solari w tym meczu w końcu miał okazję ustawić drużynę z dwoma napastnikami. Na początku Sergio Díaza w ataku wspierał Campuzano, a później Nikos. Ponadto w pierwszej jedenastce zabrakło tym razem Teny, który do tej pory występował w każdym spotkaniu.

Po pierwszym gwizdku znów można było zobaczyć Castillę, która ma problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką rywali. Na szczęście podobnie wyglądała gra Socuéllamos, dlatego Carlos Abad nie miał zbyt wiele pracy. W 35. minucie Achraf posłał piłkę w pole karne, a tam Calahorro sfaulował Campuzano. Arbiter odgwizdał jedenastkę. Do jej wykonania podszedł Enzo i posłał futbolówkę do siatki uderzeniem w stylu Panenki.

Solari postanowił dokonać aż dwóch zmian w przerwie, żeby ożywić grę drużyny. Wpuścił na boisko Abnera i Vergosa w miejsce Tejero i Campuzano. Mogło to przynieść efekty niemal od razu. Już w pierwszej akcji Brazylijczyk podał piłkę do Greka, który minimalnie spudłował. Castilla zaczęła wyglądać na boisku o wiele lepiej. W 54. minucie Ødegaard posłał świetne podanie do Achrafa, który wyłożył futbolówkę Vergosowi. Grek zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Castilli.

Królewscy poszli za ciosem i szybko podwyższyli prowadzenie. Ulbricha pokonał Ødegaard, a drugą asystę na swoje konto dopisał Achraf. Chwilę później Vergos mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Próbował przelobować bramkarza gości i niewiele zabrakło, żeby mu się to udało. W samej końcówce Socuéllamos było bliskie honorowej bramki, ale Abadowi udało się zachować czyste konto. Castilla zasłużenie zgarnęła trzy punkty. Kluczowe okazały się zmiany w przerwie. W drugiej połowie na boisko wyszła odmieniona drużyna, która nie dała rywalom żadnych szans.

Real Madryt Castilla – Socuéllamos 3:0 (1:0)
1:0 Enzo Zidane 37’ (rzut karny)
2:0 Nikos Vergos 54’ (asysta: Achraf Hakimi)
3:0 Martin Ødegaard 58’ (asysta: Achraf Hakimi)

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Achraf Hakimi, Philipp Lienhart, Mario Hermoso, Álvaro Tejero (Abner Felipe 46’), Federico Valverde, Aleix Febas, Enzo Zidane, Martin Ødegaard, Sergio Díaz (Mario Rodríguez 84’), Víctor Campuzano (Nikos Vergos 46’).

Socuéllamos: Kevin Ulbrich, Ramón Blázquez, Zurdo, Juan Calahorro, José Alcańiz, Salva Gómez (Álex Colau 40’), Javilillo, Sergio Narváez, Joseba Garmendia, Álex Cortell (Álvaro Fernández 75’), Kike Domínguez (Diego Sánchez 69’).