Legia przegrywa przed przyjazdem do Madrytu

Mistrz Polski gorszy od Pogoni Szczecin

Legia Warszawa, najbliższy rywal Królewskich w Lidze Mistrzów, już dzisiaj rozegrała swoje spotkanie ligowe, w którym przegrała 2:3 w Szczecinie z Pogonią. Bramki dla mistrzów Polski zdobywał Radović. Jacek Magiera wystawił swoich najlepszych dostępnych zawodników. W tym momencie Legia zajmuje w swojej lidze 11. miejsce ze stratą 10 punktów do lidera.

Lepiej spotkanie rozpoczęli mistrzowie Polski, ale w 7. minucie Frączczak dobiegł do długiego podania od Fojuta, wypracował sobie pozycję względem Rzeźniczaka i posłał piłkę w długi róg obok Malarza. Co ciekawe, strzelec zaprezentował „cieszynkę” na Cristiano z rozkładającymi się rekami. Legia dominowała, ale nie potrafiła stworzyć dobrej sytuacji. Dopiero w 24. minucie Moulin wyprowadził piłkę z obrony, a przed polem karnym rozegrali ją Nikolić i Odjidja-Ofoe, który dograł ją do wychodzącego sam na sam Radovicia. Serb posłał piłkę obok bramkarza rywali, wykańczając naprawdę bardzo ładną akcję. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się remisem, Rzeźniczak głupio uderzył w twarz w walce o piłkę Matrasa, a sędzia podyktował karnego. Jedenastkę wykorzystał Frączczak.

W drugiej połowie Legia ciągle dominowała, a Pogoń stawiał na kontry i długie podania. Mistrzowie mieli jednak problem z tworzeniem klarownych okazji. Dużo łatwiej przychodziło to gospodarzom i po godzinie gry sytuację sam na sam zmarnował Gyurcsó. Dopiero w 71. minucie Legia stworzyła niezłą okazje, ale strzał Kucharczyka obronił Kudła. Już minutę później działo się pod bramką Legii, gdy Delew ograł na boku Czerwińskiego, popędził w pole karne i dograł piłkę do Murawskiego. Po drodze piłkę trącił Malarz, ale za słabo i Murawski wbił ją do pustej bramki. Po dwóch minutach było już 3:2, bo przy dośrodkowaniu Guilherme błąd popełnił Fojut i Radović bez problemu trafił do siatki. Kolejne minuty przyniosły bezowocne ataki gości.

Oczywiście tego spotkania nie należy brać za jakikolwiek wzór, bo trudno przypuszczać, że Polacy będą prowadzić grę w Madrycie. Legia miała spore problemy z przebijaniem się przez dwie linie rywala, ale w Madrycie w ataku będzie miała dużo więcej przestrzeni. Wielkie słabości wykazała defensywa, która popełniła wiele głupich błędów. Spotkanie Realu z Legią odbędzie się we wtorek o 20:45.

Pogoń Szczecin 3:2 Legia Warszawa
1:0 Frączczak 7' (asysta: Fojut)
1:1 Radović 24' (asysta: Odjidja-Ofoe)
2:1 Frączczak 40' karny
3:1 Murawski 72' (asysta: Delew)
3:2 Radović 74' (asysta: Guilherme)

Skład Legii Warszawa: Malarz; Bereszyński, Czerwiński (83', Hämäläinen), Rzeźniczak, Hloušek; Jodłowiec (46', Kucharczyk), Moulin, Odjidja-Ofoe; Radović, Guilherme i Nikolić (66', Kazaiszwili).