Kolejny gol Cristiano Ronaldo, spacerek Portugalii

Portugalia prowadzi z Wyspami Owczymi

Portugalia wygrała z Wyspami Owczymi 5:0 w kolejnym starciu eliminacyjnym mistrzostw świata. Cały mecz w barwach gości rozegrali Cristiano Ronaldo i Pepe. Ten pierwszy wpisał się na listę strzelców i był autorem czwartego trafienia. Drugi z graczy Realu Madryt otrzymał żółtą kartkę, która eliminuje go z kolejnego spotkania reprezentacji. Hat-trickiem popisał się zaś André Silva.

Od pierwszej do ostatniej minuty dominacja Portugalczyków nie ulegała wątpliwości. Już w 12. minucie André Silva otworzył wynik meczu, a później regularnie dzięki jego trafieniom mistrzowie Europy podwyższali prowadzenie. Do przerwy wynik był już ustalony. W drugiej części meczu przebudził się Cristiano Ronaldo, który ładnym strzałem pokonał Nielsena. W samej końcówce goście ukąsili jeszcze dwukrotnie. Najpierw po kolejnym strzale zza pola karnego piłka wylądowała w siatce. Tym razem uderzał João Moutinho. Kilkadziesiąt sekund później João Cancelo wyszedł sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik meczu.

Po słabym początku i porażce ze Szwajcarią Portugalia zdołała wlać nieco nadziei w serca swoich fanów. Odniosła dwa sześciobramkowe zwycięstwa, jednak nie zdołała wyprzedzić Helwetów, którzy po trzech meczach mają dziewięć oczek. Do końca eliminacji zostało aż siedem spotkań, w tym starcie ze Szwajcarią w Portugalii, dlatego – zwłaszcza po tym bardzo dobrym tygodniu – na zachodzie Półwyspu Iberyjskiego nie ma powodów do paniki.

Wyspy Owcze – Portugalia 0:6 (0:3)
0:1 André Silva 12' (asysta: João Mário)
0:2 André Silva 22'
0:3 André Silva 37' (asysta: Cancelo)
0:4 Ronaldo 65' (asysta: João Mário)
0:5 Moutinho 90'+1' (asysta: Martins)
0:6 Cancelo 90'+3' (asysta: Martins)

Wyspy Owcze: Nielsen; Hansen, Gregersen (72' Davidsen), Nattestad, Davidsen; Vatnhamar, Benjaminsen, Hansson, Sørensen (66' Joensen); Olsen (79' Bartalsstovu); Edmundsson.

Portugalia: Patricio; Cancelo, Fonte, Pepe, Antunes; Quaresma (67' Martins), A. Gomes, W. Carvalho, João Mário (81' Moutinho); Ronaldo, André Silva (79' Éder).