Kolejna porażka Castilli

Podopieczni Solariego przegrali z Toledo

Castilla przegrała na wyjeździe z Toledo 0:1 i nie przerwała swojej fatalnej passy w meczach wyjazdowych. Królewscy ciągle nie potrafią wygrać poza własnym stadionem. Dzisiaj podopieczni Solariego zagrali słabo, chociaż przy odrobinie szczęścia mogli przywieźć do Madrytu chociaż jeden punkt. Pozytywów było niewiele, ale należy się cieszyć z powrotów do gry Abnera i Campuzano. Obaj dzisiaj rozegrali swoje pierwsze minuty w tym sezonie.

Mecz mógł się zacząć znakomicie dla gospodarzy. Lolo znalazł się w sytuacji sam na sam z Abadem. Na szczęście to bramkarz wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Później przez większość czasu gra toczyła się w środku boiska. Obie drużyny miały problemy, żeby wykreować sobie okazje strzeleckie. Castilla była bliska objęcia prowadzenia tuż przed przerwą. Mario świetnie przyjął długie podanie, ale jego uderzenie zdołał obronić Alcolea.

Po zmianie stron wydawało się, że na boisko wróciła tylko jedna drużyna. Toledo atakowało, a Castilla nie była w stanie odzyskać kontroli. Nawet ostrzeżenie w postaci strzału w słupek przez Jordana nie podziałało motywująco. Chwilę później Abad skapitulował po uderzeniu Javiego Gómeza. Po godzinie gry na boisku pojawił się Abner. Dla Brazylijczyka był to wyjątkowy moment, ponieważ ponad rok pauzował przez poważną kontuzję. Castilla nieco się ożywiła i zdołała zdobyć bramkę, ale sędzia podniósł chorągiewkę i trafienia Mario nie uznał. Bardzo dobrą okazję miał również Valverde, lecz uderzył ponad bramką.

Solari, nie mając nic do stracenia, posłał w końcu na boisko Campuzano w miejsce Teny. Napastnik zadebiutował tym samym w barwach Castilli. Chwilę później Królewscy mieli znakomitą okazję do wyrównania. Abner dośrodkował piłkę wprost na głowę Enzo, strzał pomocnika wylądował na słupku, a dobitka przeleciała obok bramki. Piłkarze Toledo na więcej już nie pozwolili i to oni zgarnęli komplet punktów.

Toledo – Real Madryt Castilla 1:0 (0:0)
1:0 Javi Gómez 50’ (asysta: Lolo Plá)

Toledo: Pablo Alcolea, Carlos Expósito, Dani Pérez, Adrián Jiménez, Toni Sánchez (Xiker Ozerinjauregi 89’), Israel Castro, Jordan Domínguez, Lolo Plá (Ion Echaide 77’), Pablo González, Jokin Esparza, Javi Gómez (Roberto García 63’).

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Achraf Hakimi, Álex Salto, Mario Hermoso, Álvaro Tejero (Abner Felipe 62’), Francisco Tena (Víctor Campuzano 72’), Aleix Febas, Federico Valverde, Mario Rodríguez (Cristian Cedrés 83’), Enzo Zidane, Sergio Díaz.