Cztery gole Ronaldo, Portugalia rozgromiła Andorę

Znakomity występ Cristiano

Portugalia pokonała Andorę 6:0 w swoim drugim meczu w eliminacjach do mistrzostw świata. Aż czterokrotnie na listę strzelców wpisywał się Cristiano Ronaldo. Na inaugurację zmagań w eliminacjach mistrzowie Europy przegrali ze Szwajcarią, dlatego w kolejnych meczach nie mogli sobie pozwolić na wpadkę, jeśli liczą na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Starcie z Andorą w Aveiro miało być tylko spacerkiem i rzeczywiście tak było. Pojedynek można było uznać za rozstrzygnięty już po czterech minutach. W podstawowym składzie obok Ronaldo znalazł się również Pepe, który pozostał na boisku do 72. minuty.

Cristiano nie kazał widzom długo czekać na pierwszego gola meczu. Już w drugiej minucie pokonał Gomesa. Podwoił swój dorobek kilkadziesiąt sekund później, głową wykańczając dokładne dośrodkowanie Quaresmy. Portugalczycy szybko mogli zwolnić i ze spokojem rozgrywać mecz. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Cancelo strzałem z bardzo ostrego kąta. Zaraz po zmianie stron znów przypomniał o sobie Ronaldo. Napastnik Królewskich skompletował hat-tricka, a tym razem dogrywał mu André Gomes.

Sytuacja Andory jeszcze bardziej się pogorszyła w 62. minucie, ponieważ drugą żółtą kartkę obejrzał Rubio. Chwile później Cristiano trafił do siatki po raz czwarty. Piłkarze Andory nie potrafili zatrzymać napastnika Królewskich, dlatego często go faulowali. Po jednym z ataków na Ronaldo Rebés dostał bezpośrednią czerwoną kartkę i goście musieli sobie radzić w dziewiątkę. Wynik w końcówce ustalił André Silva, dla którego było to debiutanckie trafienie w reprezentacji. Zwycięstwo Portugalczyków mogło być wyższe, ale znakomite zawody rozegrał Josep Gomes, mimo aż sześciu puszczonych goli.

Portugalia – Andora 6:0 (3:0)
1:0 Cristiano Ronaldo 2’
2:0 Cristiano Ronaldo 4’ (asysta: Ricardo Quaresma)
3:0 João Cancelo 44’ (asysta: Bernardo Silva)
4:0 Cristiano Ronaldo 47’ (asysta: André Gomes)
5:0 Cristiano Ronaldo 68’ (asysta: José Fonte)
6:0 André Silva 86’

Portugalia: Rui Patrício, Raphaël Guerreiro (Vitorino Antunes 52’), Pepe (Gelson Martins 72’), José Fonte, João Cancelo, João Moutinho, André Gomes (João Mário 66’), Bernardo Silva, Ricardo Quaresma, André Silva, Cristiano Ronaldo.

Andora: Josep Gomes, Jordi Rubio ( 62’), Ildefons Lima, Marc Vales, Max Llovera, Marc Garcia (Moisés San Nicolás 49’), Marcio Vieira, Marc Rebés ( 70’), Victor Rodríguez, Cristian Martínez (Victor Moreira 76’), Jordi Aláez (Marc Pujol 73’).