Chorwacja rozgromiła Kosowo, Kovačić z asystą

Mateo spędził na boisku pełne 90 minut

Chorwacja w pierwszej kolejce zremisowała na własnym terenie z Turcją 1:1. W drugiej serii gier miała przed sobą o wiele łatwiejsze zadanie i wykonała je bezbłędnie. Pokonała w Szkodrze Kosowo 6:0 i wysunęła się na prowadzenie w swojej grupie, chociaż na razie wyprzedza Islandię tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. W podstawowym składzie na dzisiejszy mecz pojawił się Mateo Kovačić. Pomocnik Królewskich został na boisku do ostatniego gwizdka.

Bezbramkowy wynik utrzymał się tylko niecałe sześć minut. Kramarić znakomicie podał do Mandžukicia, który nie miał problemów z pokonaniem Ujkaniego. Chorwaci przeważali, chociaż gospodarze potrafili wykreować sobie sytuacje strzeleckie. Jednak do siatki w pierwszej połowie trafiał tylko jeden zawodnik. Przy drugim golu Perišić dośrodkował, a Mandžukić głową wpakował piłkę do siatki. Nieco ponad dziesięć minut później sytuacja się powtórzyła. Znów Mario wpisał się na listę strzelców, ale tym razem futbolówka nadleciała z prawego skrzydła, skąd podawał ją Vrsaljko.

W drugiej części Chorwaci zdobywali kolejne bramki. Ujkaniego najpierw pokonał Mitrović, który miał przed sobą łatwe zadanie po znakomitym dograniu Brozovicia. Później zrezygnowanych zawodników Kosowa pogrążyli jeszcze Perišić i Kalinić. Przy trafieniu tego drugiego asystę na swoje konto zapisał Kovačić. Następny mecz Chorwacja zagra 9 października na wyjeździe z Finlandią.

Kosowo – Chorwacja 0:6 (0:3)
0:1 Mario Mandžukić 6’ (asysta: Andrej Kramarić)
0:2 Mario Mandžukić 24’ (asysta: Ivan Perišić)
0:3 Mario Mandžukić 35’ (asysta: Šime Vrsaljko)
0:4 Matej Mitrović 68’ (asysta: Marcelo Brozović)
0:5 Ivan Perišić 83’ (asysta: Marcelo Brozović)
0:6 Nikola Kalinić 92’ (asysta: Mateo Kovačić)

Kosowo: Samir Ujkani, Leart Paqarada, Alban Pnishi, Avni Pepa, Fanol Perdedaj, Valon Berisha, Hekuran Kryeziu, Bernard Berisha (Besar Halimi 58’), Arber Zeneli (Herolind Shala 77’), Milot Rashica, Bersant Celina (Albert Bunjaku 68’).

Chorwacja: Danijel Subašić, Šime Vrsaljko, Vedran Ćorluka (Matej Mitrović 46’), Domagoj Vida, Josip Pivarić, Mateo Kovačić, Milan Badelj, Marcelo Brozović, Ivan Perišić, Andrej Kramarić (Marko Rog 71’), Mario Mandžukić (Nikola Kalinić 59’).