Walia zachowuje pozycję lidera, Bale nie błyszczy

Austria – Walia 2:2

W drugim meczu grupy D Walia zremisowała na wyjeździe z Austrią 2:2. Na Stadionie Ernsta Happela w Wiedniu cały mecz rozegrał Gareth Bale. Atakujący Realu Madryt nie zdołał jednak w znaczący sposób wpłynąć na losy spotkania i miał nieduży udział tylko przy drugim trafieniu. Oba gole dla gospodarzy strzelił Marko Arnautović, dla gości zaś bramki zdobyli Joe Allen i Kevin Wimmer (samobój).

Walia bardzo dobrze zaczęła eliminacje do rosyjskiego mundialu i na początku września pokonała Mołdawię aż 4:0, dzięki czemu dziś ekipa Chrisa Colemana nie odczuwała wyjątkowej presji. Mimo wszystko to Wyspiarze lepiej zaczęli starcie w Wiedniu. Dzięki przepięknemu trafieniu Joe Allena wyszli na prowadzenie, które po kilku minutach na remis zmienił Marko Arnautović. Świetnym podaniem przy golu gospodarzy popisał się David Alaba. Przed przerwą pokazał się Gareth Bale w niecodziennej roli – rzutem z autu wprowadził piłkę w pole karne, a tam po wielkim zamieszaniu i strzale Jamesa Chestera bramkę samobójczą zdobył Kevin Wimmer.

Po przerwie Austriacy szybko wzięli się do roboty, ale przede wszystkim nie najlepiej spisał się bohater pierwszej bramkowej akcji. Po pomyłce Allena drugiego gola w tym meczu zdobył Arnautović, który w sytuacji sam na sam doprowadził do remisu. Gospodarze dominowali, ale Walia grała w swoim stylu. Oddawała pole gry i próbowała szybkich kontr. Austria nieźle sobie z tym radziła i nie pozwalała gościom na zbyt wiele.

Walia wciąż zajmuje pierwszą lokatę w grupie D, jednak ma tyle samo punktów, co czwarta Irlandia. Outsiderami tej grupy pozostają Gruzja i Mołdawia. W niedzielę z tą pierwszą ekipą zmierzą się Gareth Bale i spółka. Mecz w Cardiff powinien być jednak formalnością.

Austria – Walia 2:2 (1:2)
0:1 Allen 22' (asysta: Gunter)
1:1 Arnautović 28' (asysta: Alaba)
1:2 Wimmer 45'+1'
2:2 Arnautović 48'

Austria: Almer (58' Özcan); Klein, Dragović, Hinteregger, Wimmer; Sabitzer, Baumgartlinger, Alaba, Arnautović (87' Schaub); Junuzović (79' Schöpf), Janko.

Walia: Hennessey; Gunter, Chester, Williams, Davies, Taylor (91' Huws); Allen (56' Edwards), Ledley, King; Bale, Vokes (77' Robson-Kanu).