Planowe zwycięstwo Hiszpanii U-21, występy Asensio i Mayorala

<i>La Rojita</i> pokonała San Marino 3:0

Hiszpanie w przedostatnim meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy do lat 21 grali na wyjeździe z San Marino. Oczywiście w takim spotkaniu celem La Rojity mogło być tylko zwycięstwo, szczególnie że podopieczni Celadesa ciągle nie są pewni awansu finałowego turnieju. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0, chociaż goście mogli zdobyć o wiele więcej bramek. W podstawowym składzie znalazł się Marco Asensio. W drugiej połowie na murawie zameldował się Borya Mayoral, natomiast cały mecz na ławce przesiedzieli Jesús Vallejo i Marcos Llorente.

Pierwsza połowa wyglądała niemal dokładnie tak, jak miała wyglądać. Hiszpanie zdecydowanie przeważali w posiadaniu piłki, stwarzali sobie więcej sytuacji, ale zdołali oddać tylko jeden celny strzał. Mimo wszystko to wystarczyło, żeby objąć prowadzenie. Autorem gola był Munir, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Gayi. Szansę na bramkę miał również Asensio, lecz pomocnik Królewskich posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką.

Druga część meczu wyglądała identycznie. Hiszpania nie opuszczała połowy bronionej przez San Marino. Niemal każdy gracz La Rojity miał swoją okazję do zdobycia bramki. Jednak ponownie udało się pokonać Benedettiniego dopiero w 68. minucie. Była to niemal kopia akcji z pierwszej połowy. Znów dośrodkowywał Gayà, ale do siatki tym razem trafił Denis Suárez. Chwilę po golu na boisko wszedł Mayoral, lecz to nie on ustalił wynik meczu. Zrobił to Meré. Następny mecz Hiszpania zagra za pięć dni. U siebie podejmie reprezentację Estonii, kończąc tym samym eliminacje.

San Marino – Hiszpania 0:3 (0:1)
0:1 Munir El Haddadi 16’ (asysta: José Gayà)
0:2 Denis Suárez 68’ (asysta: José Gayà)
0:3 Jorge Meré 79’ (asysta: Héctor Bellerín)

San Marino U-21: Elia Benedettini, Alessandro D’Addario, Michele Rossi, Juri Biordi, Michele Carlini, Luca Righi (Davide Cesarini 75’), Fabio Tomassini, Michael Battistini, Luca Censoni, Tommaso Zafferani, Marco Bernardi.

Hiszpania U-21: Kepa Arrizabalaga, Héctor Bellerín, Jorge Meré, Jonny Castro, José Gayà, Mikel Merino, Óliver Torres (Dani Ceballos 77’), Denis Suárez, Marco Asensio, Gerard Deulofeu (Ińaki Williams 81’), Munir El Haddadi (Borja Mayoral 72’).