Słaby weekend dla <i>madridistas</i>

Kolejny weekend na europejskich boiskach nie przyniósł za wiele dobrego dla madridistas przebywających poza Realem Madryt. Znowu na uwagę zasługuje występ Marcosa Llorente, tym razem dołączył do niego także Jesús Vallejo, poza nimi jednak trudno pochwalić któregokolwiek ze sprzedanych lub wypożyczonych piłkarzy.

Wypożyczeni:

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Sporting przegrał z Deportivo La Coruńa 1:2, a Jorge nie spisał się najlepiej. Młody Hiszpan spędził na boisku prawie osiemdziesiąt minut, ale nie zdążył w tym czasie oddać choćby jednego strzału na bramkę Luxa, dodatkowo często tracił piłkę lub niecelnie podawał. Nie odstawał specjalnie od kolegów, z wyjątkiem Sergio Álvareza, który rozegrał bardzo dobre spotkanie.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6.3/10

Diego Llorente (Málaga)
Málaga zaliczyła dobry tydzień, wygrywając u siebie z Athletikiem Bilbao. Niestety tego samego nie da się powiedzieć o występie Diego, który rozegrał po prostu słabe spotkanie i został zmieniony już po pierwszej połowie. Hiszpan nie radził sobie z Adurizem, praktycznie nie odbierał piłki rywalom. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej wróci do lepszej dyspozycji.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 5.7/10

Marcos Llorente (Alavés)
Alavés przyszło grać na trudnym terenie na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, gdzie uległo Sevilli 1:2. Marcos rozegrał przyzwoity mecz, w przeciwieństwie do kolegów z zespołu starał się grać agresywniej, co niestety zakończyło się dla niego dostaniem żółtej kartki. Ogólnie rzecz biorąc, nie wypadł źle na tle lubujących się w bardzo fizycznej grze w zwarciu gospodarzy.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6.1/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Wilki zremisowały u siebie z Mainz 0:0. Tym razem Borja doczekał się powołania na mecz, ale i tak nie przyszło mu opuścić ławki rezerwowych.

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Eintracht przegrał na wyjeździe z Freiburgiem, a Jesús rozegrał całe spotkanie na środku obrony. Młody Hiszpan spisał się całkiem nieźle, aż sześć razy wygrywał pojedynki główkowe, dodatkowo udało mu się oddać strzał na bramkę. Ocenę występu psuje mu trochę żółta kartka, jaką dostał już na samym początku meczu.
Ocena Kickera: 2,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7.1/10

Sprzedani w ostatnim okienku transferowym

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Villarreal zremisował 0:0 z Espanyolem w Barcelonie. Dienis pojawił się na placu gry w drugiej połowie i zaliczył średnie wejście, ostatecznie nie potrafiąc odmienić oblicza spotkania. Nie rokuje to dla niego dobrze, gdyż ostatnio coraz rzadziej pojawia się na boisku od początku meczu.
Ocena Marki: Bez oceny

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Podobnie jak Vallejo, spędził na boisku cały mecz w przegranym spotkaniu z Freiburgiem. Spisał się gorzej od kolegi z Realu Madryt. Choć Eintracht miał przewagę w środku pola i częściej przebywał przy piłce, gospodarze oddali na bramkę piłkarzy z Frankfurtu aż jedenaście strzałów, jest w tym także udział Omara, który nie grał za dobrze w destrukcji.
Ocena Kickera: 4,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)

Álvaro Medrán (Valencia)
Valencia przegrała u siebie z Atlético 0:2, a Álvaro całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

Jesé (Paris Saint-Germain)
PSG pokonało u siebie Bordeaux 2:0, ale Hiszpan nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
West Ham zremisował u siebie z Middlesbrough, a Álvaro rozegrał prawie całe spotkanie. Na boisku pojawił się w 6. minucie i nie odstawał od kolegów. Udało mu się nawet oddać strzał na bramkę Valdésa.
Ocena WhoScored: 6.5/10