Pierwsza porażka Castilli na własnym stadionie

Królewscy przegrali z Rayo Majadahonda 0:1

Castilla przegrała na stadionie Alfredo Di Stéfano z Rayo Majadahonda 0:1, przerywając w ten sposób serię zwycięstw u siebie. Dla rywali była to dopiero pierwsza wygrana na wyjeździe w tym sezonie. Rayo bardzo intensywnie rozpoczęło spotkanie, zdobyło bramkę i wtedy cofnęło się na własną połowę. Taki plan wystarczył do pokonania rezerw Realu Madryt.

Santiago Solari postanowił dokonać kilku rotacji w wyjściowej jedenastce. Pozostawił na ławce Achrafa, Valverde i Sergio Díaza, którzy w środku tygodnia grali w Lidze Młodzieżowej UEFA. W nowym zestawieniu Królewscy na początku spotkania wyglądali na zagubionych. Szybko wykorzystali to gracze Rayo, którzy wyszli na prowadzenie już w 5. minucie. Błąd w tej sytuacji popełnił Mario Hermoso. Stracony gol nie podziałał motywująco na Castillę. Gospodarze grali powoli, bez pomysłu na zaskoczenie gości. Najlepszą szansę na wyrównanie miał Mario Rodríguez, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

W drugiej połowie Castilla ruszyła do odrabiania strat. Pierwszą bardzo dobrą sytuację miał Lienhart po dośrodkowaniu Ødagaarda z rzutu wolnego. Niestety Austriak uderzył niecelnie. Solari szybko zdecydował się na pierwszą zmianę. Posłał na boisko Sergio Díaza w miejsce Enzo. Paragwajczyk miał znakomitą okazję na zdobycie bramki, zakręcił obrońcami Rayo, ale zabrakło wykończenia. Im bliżej końca, tym trudniej Królewskim było przedostawać się w pole karne przeciwników. Rayo kontrolowało boiskowe wydarzenia, a gdy tylko Castilla rozpoczynała obiecującą akcję, gracze z Majadahondy przerywali grę faulem.

Podopieczni Solariego stracili punkty w drugim spotkaniu z rzędu, a za tydzień czeka ich trudny wyjazd do Toledo. Na razie gra pozostawia wiele do życzenia, szczególnie rzuca się w oczy brak pomysłu na zdobycie gola. Gdy nikt nie zabłyśnie indywidualną akcją, mecz kończy się niekorzystnie i tak właśnie było dzisiaj.

Real Madryt Castilla – Rayo Majadahonda 0:1
0:1 Jorge Félix 5’

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Álvaro Tejero, Philipp Lienhart, Mario Hermoso, Luismi Quezada, Francisco Tena (Javi Muńoz 63’), Aleix Febas, Enzo Zidane (Sergio Díaz 55’), Martin Ødegaard (Federico Valverde 72’), Mario Rodríguez, Cristian Cedrés.

Rayo Majadahonda: Basilio Sancho, Aitor Núńez (Rubén Valverde 66’), Tiago Portuga, Julio Cidoncha, Sergio Oliva, Edwin Fabri, Ńońo (Rubén Blanco 46’), Vicente Romero, Jorge Félix, Carlos Moreno, Álvaro Portilla (Jorge de Frutos 80’).