/ realmadrid.com, futbolme.com

Fuenlabrada – Real Madryt B 1:1

Real wciąż liderem. Soldado zdobył swą 13. bramkę w sezonie...

Real Madryt B zremisował na wyjeździe z Fuenlabradą w meczu 19. kolejki Segunda Division B. Drużyna Lopeza Caro pozostanie po tej kolejce liderem grupy 1. Bramkę dla Realu zdobył Soldado. Gospodarze od 79 minuty grali w 9.

Trener Realu, Juan Ramon Lopez Caro, nie mógł skorzystać w dzisiejszym meczu z Arbeloi; zastąpił go Palencia. Do pierwszego składu wrócił mediapunto Jurado. Tak więc Trashorras przeniósł się z powrotem na lewą pomoc.

W 16 minucie było już 1:0 dla naszej drużyny. Bramkę – 13. w sezonie – zdobył Roberto Soldado, wykorzystując podanie Jurado. Jednak już w 2 minuty później Fuenla doprowadziła do wyrównania; dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Aloisio – 1:1. jak się miało kazać, była to ostatnia bramka zdobyta dziś na La Aldehuela. W dalszej części meczu swoje okazje miały obie drużyny’ więcej –Blancos (m.in. 2 okazje Soldado).

W 74 i 79 minucie defensywny pomocnik Realu, Javi Garcia, okazał się być zbyt dobrym zawodnikiem dla Fuenlabrady (niczym nie tak dawno Krzynówek dla Romy). I właśnie w tych minutach 2 zawodnicy Fuenlabrady – Lopategui i Arteaga – wylecieli z boiska za faule na Javim. Niestety, nasza drużyna nie zdołała wykorzystać przewagi 2 zawodników. Barral, który pojawił się w 79 minucie w miejsce Soldado, nie miał okazji, by pokonać Raula.

Real Madryt B zmazał plamę po kompromitującej – 1:4 – porażce z Celtą B w 18. kolejce. Pozostał także na pozycji lidera, bowiem Universidad Las Palmas przegrał na wyjeździe z Vecindario 0:2. Już tylko 3 punkty do lidera traci Rayo Vallecano, które pokonało Alcalę 2:0.

Fuenlabrada – Real Madryt B 1:1 (Aloisio 18 – Soldado 16)
Fuenlabrada: Raul – Jonathan, Aloisio, Arteaga, Alex (88. Dioni); Juli (82. Javi Moreno), Lopategui, Juan Luis, Tonet (70. Jaime); Javi Sanchez, Sosa.
Real Madryt B: Diego Lopez – Palencia, Angelo, Paredes, Victor Blanco; Jotha, Javi Garcia; Juanfran, Jurado, Trashorras (67. Adrian Martin); Soldado (79. Barral)
Sędzia: Zamora Romero. Żółte kartki: Jonathan, Juan Luis, Tonet i Sosa (gospodarze) oraz Soldado, Sergio, Javi Garcia, Jotha i Paredes (goście). Czerwone kartki: Lopategui i Arteaga (gospodarze).

(fot. realmadrid.com. Na zdjęciu Juanfran walczący o piłkę)