Szwajcaria pokonuje Portugalię

Cały mecz Pepego

W meczu pierwszej kolejki kwalifikacji do mundialu w Rosji w grupie B Szwajcaria pokonała Portugalię 2:0 po trafieniach Embolo i Mehmediego. Na boisku przez 90 minut mogliśmy oglądać jedynego zawodnika Realu obecnego na zgrupowaniu – Pepego. Mistrzowie Europy mimo wielu akcji ofensywnych nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła po dobitce rzutu wolnego. Strzał Rodrigueza obronił Rui Patrício, ale wybitą przez niego piłkę głową do siatki skierował Embolo. Kilka minut później Mehmedi zamknął prostopadłe podanie Seferovicia i z krawędzi pola karnego bez problemów pokonał bramkarza Portugalii. Tym samym ustalił wynik, który nie zmienił się aż do ostatniego gwizdka arbitra.

Szwajcaria – Portugalia 2:0 (2:0)
1:0 Embolo 23'
2:0 Mehmedi 30' (asysta: Seferović)

Szwajcaria: Sommer, Lichtsteiner (70' Widmer), Schär, Djourou, Rodriguez; Behrami, Xhaka, Dzemali; Embolo, Mehmedi, Seferović (78' Derdiyok).

Portugalia: Rui Patrício, Cédric, José Fonte, Pepe, Raphael Guerreiro; William (46' João Mário), Adrien, João Moutinho (67' Quaresma); Nani, Bernardo Silva, Éder (45' André Silva).