Hiszpania gromi, Morata trafia dwukrotnie

Świetne wejście napastnika Realu

Reprezentacja Hiszpanii rozgromiła 8:0 Liechtenstein w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. Sergio Ramos był jedynym graczem Realu, który wybiegł w wyjściowej jedenastce i rozegrał pełne 90 minut. Po przerwie na boisku pojawili się jednak Álvaro Morata oraz Marco Asensio, dla którego był to debiut w narodowych barwach.

Hiszpanie szybko otworzyli bramkowy worek, bo już w 10 minucie do siatki trafił Diego Costa, ale prawdziwy festiwal strzelecki zaczął się dopiero w drugiej połowie meczu. Do bramki trafili kolejno Sergi Roberto, David Silva, Vitolo, ponownie Costa, dwukrotnie Morata i znów Silva.

Hiszpania – Liechtenstein 8:0 (1:0)
1:0 Diego Costa 10'
2:0 Sergi Roberto 55'
3:0 David Silva 59'
4:0 Vitolo 60'
5:0 Diego Costa 67'
6:0 Álvaro Morata 82'
7:0 Álvaro Morata 83'
8:0 David Silva 92'

Hiszpania: De Gea: Alba, Piqué, Ramos, Sergi Roberto; Busquets, Koke, Thiago (46' Nolito) Vitolo (79' Asensio), Silva i Diego Costa (68' Morata).