Castilla przegrywa na wyjeździe z Unión

Podopieczni Solariego nie mieli szczęścia

Real Madryt Castilla przegrał na wyjeździe z Realem Unión 0:1, autorem jedynego trafienia dla zespołu z Kraju Basków był Galán. Mecz był bardzo wymagający pod kątem fizycznym, na placu gry stale toczyła się walka, a żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi, która pozwalałaby tworzyć jej stałe zagrożenie pod bramką rywali.

Na początku pierwszej połowie gracze Solariego mieli poważne problemy z przejęciem inicjatywy na boisku, co skończyło się szybką tratą bramki, kiedy gola dla gospodarzy zdobył Galán. Pod koniec pierwszej połowy Królewscy też wystawili na próbę bramkarza Basków, ale nie udało się strzelić bramki.

W drugiej połowie Castilla nie potrafiła odmienić swego losu, ale raczej z powodu braku szczęścia. Już na początku Carlos Abad musiał popisywać się refleksem przy kolejnym strzale Galána, który dobrze główkował. Mimo to młodzi gracze Realu dalej szukali wyrównania, do samego końca. Swoich sił próbował między innymi nowy nabytek klubu, Sergio Díaz, jednakże piłka po jego uderzeniu głową wylądowała ostatecznie w rękach Teny, który dobrze interweniował.

Real Unión – Real Madryt Castilla 1:0 (1:0)
1:0 Galán 12'

Real Unión: Tena, Azkoiti, Urkizu, Rodellar, Aimar, Senar, Ozkoidi, Alonso (70’ Martins), Galán (83’ Mujika), Domínguez, Josu Hernáez (64’ Arriaga).

0-Castilla: Carlos Abad, Achraf (50’ Quezada), Tejero, Hermoso, Lienhart, Tena, Cristian Cedrés, Seoane (73’ Valverde), Sergio Díaz, Febas y Mario (67’ Enzo).