/ Mateo / Leszczu

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Co słychać u zawodników związanych z Królewskimi?

Wraca sezon piłki klubowej, wracają też cotygodniowe podsumowania występów zawodników wypożyczonych z Realu Madryt oraz sprzedanych w letnim oknie transferowym. Tym razem niekwestionowaną gwiazdą kolejki został Jorge Burgui, który gra obecnie w Sportingu Gijón. Ciekawe przeżycia ma za sobą też Omar Mascarell – najpierw wyraźnie pomógł swojej drużynie, a później zawiódł nadzieje kibiców, marnując karnego.

Jorge Burgui (Sporting Gijón):
Jorge przekonał do siebie trenera w okresie przygotowawczym i w meczu z Athletikiem wybiegł na boisko w podstawowym składzie. Pozostał na nim do 73. minuty. W tym czasie mocno przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu. Przede wszystkim popisał się asystą przy golu Čopa, ale przez całe spotkanie był bardzo aktywny i napędzał ataki Asturyjczyków. Z taką grą z pewnością na dłużej pozostanie w wyjściowej jedenastce.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 3/3 (najwyższa w meczu)
Ocena WhoScored: 8,0/10 (najwyższa meczu)

Diego Llorente (Málaga):
Obrońca zmienił latem klub, ale szybko się odnalazł w nowym otoczeniu i już w pierwszym spotkaniu znalazł się w wyjściowej jedenastce. Málaga na otwarcie ligi podejmowała na własnym stadionie Osasunę. Diego zagrał na środku defensywy i długo pomagał w zachowaniu czystego konta. Ostatecznie jednak goście zdołali doprowadzić w 84. minucie do wyrównania. Andaluzyjczycy nie zagrali najlepszego spotkania, a Llorente również niczym szczególnym się nie wyróżnił.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 7,2/10

Marcos Llorente (Alavés):
Hiszpan z perspektywy ławki rezerwowych mógł śledzić, jak jego koledzy w niesamowitych okolicznościach wywalczyli remis na Vicente Calderón.

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Bundesliga jeszcze się nie rozpoczęła, ale wszystkie występujące w niej drużyny mają za sobą oficjalne mecze w tym sezonie. W Pucharze Niemiec Wolfsburg mierzył się z trzecioligowym FSV Frankfurt. Wychowanek Królewskich pojawił się na boisku dopiero w 83. minucie i nie miał szans wpłynięcia na rezultat. Jego drużyna wygrała 2:1 i awansowała do 1/16 finału.

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
W ramach 1/32 rozgrywek o Puchar Niemiec Eintracht mierzył się z Magdeburgiem, który występuje w 3. lidze niemieckiej. Środkowy obrońca cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Sprzedani w ostatnim okienku transferowym

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Dienis przechodzi rehabilitację po operacji spowodowanej przewlekłym zapaleniem ścięgna w mięśniu prostym lewego uda, dlatego nie znalazł się w kadrze meczowej. Villarreal zremisował 1:1 z Granadą.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz pucharowy z Magdeburgiem i już w siódmej minucie zaliczył asystę (do obejrzenia tutaj od 1:33). W drugiej połowie Eintracht stracił bramkę i o awansie miały zdecydować rzuty karne. Pomocnik podszedł do jedenastki, ale jej nie wykorzystał (na filmiku od 8:35). Jego koledzy z drużyny i tak byli skuteczniejsi niż trzecioligowiec, dlatego to drużyna z byłym graczem Realu Madryt zagra w kolejnej fazie.

Álvaro Medrán (Valencia)
Valencia przegrała w ostatnim meczu pierwszej kolejki La Ligi z Las Palmas 2:4. Medrán wybiegł na to spotkanie w podstawowym składzie. Nie zagrał źle, był jedną z pewniejszych postaci zespołu, ale niczym efektywnym się nie wsławił. Mimo to pomeczowe recenzje zebrał pozytywne – eksperci widzą w nim nadzieję na przyszłość.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Jesé Rodríguez (PSG)
PSG bez problemów rozbiło Metz 3:0. Jesé nie mógł zagrać w tym meczu, bo odpoczywa po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego.