/ marca.com

Bale lubi strzelać na Anoecie

Walijczyk trafiał w każdym swoim meczu na stadionie Sociedad

Pisaliśmy wczoraj o tym, że Anoeta jest przeklętym stadionem dla Cristiano. Na szczęście z takim problemem nie zmaga się Gareth Bale. W swoich trzech spotkaniach na stadionie Realu Sociedad Walijczyk zanotował trzy trafienia.

W ubiegłym sezonie na trzy kolejki przed końcem ligi, gdy toczyła się walka o trofeum, Bale uratował trzy punkty dla Królewskich golem na 1:0 w 80. minucie spotkania po podaniu Lucasa Vázqueza. Ta bramka pozwoliła ekipie Zidane'a pozostać w walce o tytuł mistrza, gdy już wydawało się, że trofeum się oddala.

Strzelanie na Anoeta Bale rozpoczął w swoim pierwszym sezonie w Realu. Jego silne uderzenie z trzydziestu metrów wylądowało w siatce gospodarzy i był to drugi gol w meczu, który zakończył się wynikiem 4:0. Mniej szczęśliwie zakończyło się spotkanie z następnego sezonu. Bale już w 11 minucie podwyższył prowadzenie Królewskich na 2:0. Na nic się to jednak zdało, ponieważ Real Sociedad zdołał wyrównać, a później wygrać ten mecz 4:2. Dzisiaj, gdy na boisku zabraknie Ronaldo i Benzemy, to głównie na Bale'u będzie ciążyła odpowiedzialność za wynik i dobre rozpoczęcie sezonu. A Walijczyk z pewnością będzie chciał podtrzymać swoją dobrą serię na Anoecie.