Derby Madrytu w finale młodzieżowego Pucharu Króla

Królewscy rzutem na taśmę pokonali Villarreal

Juvenil A zremisował z Villarrealem na wyjeździe 2:2 i awansował dzięki temu do finału młodzieżowego Pucharu Króla. W pierwszym spotkaniu był remis 1:1, więc o zwycięstwie w dwumeczu zdecydowały wyjazdowe gole. W finale Królewscy zmierzą się z Atlético Madryt. To spotkanie odbędzie się 26 czerwca o godzinie 11 na Majorce.

Półfinałowe starcia z Villarrealem były wyjątkowo zacięte. W rewanżu Żółta Łódź Podwodna, podobnie jak w pierwszym meczu, objęła prowadzenie. Jednak tym razem odpowiedź Realu Madryt była natychmiastowa. Ładną akcję przeprowadził Garci, który wyłożył piłkę do Hakimiego, a ten nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki.

W drugiej połowie sprawy zaczęły się komplikować. Najpierw w 56. minucie Villarreal ponownie objął prowadzenie. Jakby tego było mało, kwadrans później kapitan Królewskich – Javi Sánchez – zobaczył drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Mimo tego gospodarze cofnęli się do defensywy. Real Madryt nie potrafił jej przełamać aż do ostatniej minuty doliczonego czasu gry. Na uderzenie z bardzo daleka zdecydował się Óscar. Lázaro obronił ten strzał, ale zrobił to nie najlepiej i futbolówka wylądowała pod nogami Daniego Gómeza. Młody napastnik nie mógł zmarnować ten okazji i zdobył gola dającego awans do finału.

Villarreal – Real Madryt 2:2 (1:1) SKRÓT
1:0 Akale 16’ (asysta: Darío Poveda)
1:1 Achraf Hakimi 18’ (asysta: Miguel Garci)
2:1 Daniel Villanueva 56’ (asysta: Mukvvelle Akale)
2:2 Dani Gómez 94’

Villarreal U-19: Diego Lázaro, Miguel Leal, Nani, Arnau Vega (Joan Selva 72’), Pau Torres, Pablo Álvarez, Chuca, Fran Álvarez (Sergio Lozano 77’), Darío Poveda (Martín Jara 68’), Mukvvelle Akale, Daniel Villanueva.

Real Madryt U-19: Luca Zidane, Achraf Hakimi, Dani Fernández, Manu Hernando, Javi Sánchez ( 71’), Jaime Seoane (Álex Martín 74’), Miguel Garci (Fran García 67’), Álvaro Fidalgo (Martín Calderón 67’), Óscar Rodríguez, Mario Rodríguez, Álvaro Rivero (Dani Gómez 90’).