Niemcy pokonali Ukrainę, asysta Kroosa

Bramki zdobyli Mustafi i Schweinsteiger

W drugim meczu grupy C Niemcy mierzyli się z Ukrainą w Lille. Nasi zachodni sąsiedzi okazali się lepsi, wygrywając 2:0 po golach Mustafiego w 19. minucie i Schweinsteigera w doliczonym czasie gry. Obrońca trafił do siatki po dośrodkowaniu Toniego Kroosa z rzutu wolnego, natomiast pomocnik wykończył kontratak.

Pierwszą dobrą okazję w meczu stworzyła sobie Ukraina. Uderzał Konoplanka, ale znakomitą interwencją popisał się Neuer. Później Pjatow skapitulował po raz pierwszy. Mustafi głową wykończył dogranie Kroosa. Poza golem lepsze sytuacje w pierwszej połowie stworzyli sobie Ukraińcy, którzy najbliżej wyrównania byli w 37. minucie, jednak w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Boateng. Chwilę później futbolówka zatrzepotała w niemieckiej bramce, lecz jednocześnie w górę powędrowała chorągiewka sędziego liniowego.

W drugiej połowie Niemcy już odzyskali kontrolę nad meczem i Ukraińcy mieli większe problemy z przedostawaniem się w pobliże pola karnego Neuera. Zdecydowanie więcej pracy miał Pjatow, który niemal do samego końca utrzymywał swoją reprezentację w grze. Zatrzymał między innymi strzał Mesuta Özila w sytuacji sam na sam. Ukraina do ostatnich chwil walczyła o wyrównującą bramkę, ale do siatki trafili jeszcze Niemcy. W doliczonym czasie gry wyprowadzili perfekcyjny kontratak, który wykończył Schweinsteiger. Pomocnik Manchesteru United pojawił się na murawie chwilę wcześniej. Asystował mu Özil. W ten sposób podopieczni Löwa przypieczętowali zwycięstwo i objęli prowadzenie w grupie C.

Niemcy – Ukraina 2:0 (1:0)
1:0 Shkodran Mustafi 19’ (asysta: Toni Kroos)
2:0 Bastian Schweinsteiger 92’ (asysta: Mesut Özil)

Niemcy: Manuel Neuer, Jonas Hector, Shkodran Mustafi, Jérôme Boateng, Benedikt Höwedes, Sami Khedira, Toni Kroos, Mesut Özil, Thomas Müller, Julian Draxler (André Schürrle 78’), Mario Götze (Bastian Schweinsteiger 90’).

Ukraina: Andrij Pjatow, Artem Fedecki, Jewhen Chaczeridi, Jarosław Rakycki, Wjaczesław Szewczuk, Serhij Sydorczuk, Taras Stepanenko, Andrij Jarmołenko, Wiktor Kowałenko (Ołeksandr Zinczenko 74’), Jewhen Konoplanka, Roman Zozula (Jewhen Sełezniow 66’).