Debiut Lucasa i porażka Hiszpanów

Gruzini pokonali faworytów

Lucas Vázquez zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii, wybiegając dziś w pierwszym składzie przeciwko Gruzji. Wychowanek Realu Madryt przebywał na boisku do 62. minuty, ale na pewno nie może być zadowolony ze swojego występu. Lucas przeprowadził jedną ładną akcję w 23. minucie gry, gdy dośrodkował piłkę na głowę Aritza Aduriza, ale temu nie udało się pokonać golkipera gości. Poza tym w grze skrzydłowego dało się zauważyć sporo nerwowości, jednak zaliczył też kilka zrywów oraz rajdów i jak zwykle był aktywny również w defensywie, ale nie przełożyło się to na kolejne sytuacje bramkowe dla Hiszpanów.

Na Coliseum Alfonso Pérez od pierwszej minuty grał też Sergio Ramos. Środkowy obrońca Królewskich nie wybiegł jednak na drugą połowę spotkania. Ramos również nie będzie wspominał najmilej tego spotkania. To właśnie kapitan Realu, do spółki z Jordi Albą, popełnił błąd w środkowej strefie boiska, dzięki któremu Gruzini wyprowadzili szybką kontrę, a Okriashvili wpakował piłkę do bramki. W tej sytuacji fatalnie zachował się cały blok obronny La Furia Roja – poza Ramosem i Albą, nie popisali się też Gerard Piqué i David de Gea.

Hiszpanie przegrali ostatecznie 0:1 na stadionie Getafe i Vicente del Bosque położy się dziś spać z niemałym bólem głowy. Jeszcze przed meczem AS informował, że ten bramkarz, który grał w ostatnim sparingu reprezentacji Hiszpanii przed wielką imprezą, zawsze był później podstawowym golkiperem na turnieju. Były trener Realu postawił dziś na portero Manchesteru United, ale ten popełnił błąd przy golu, a dziennikarze z Półwyspu Iberyjskiego szybko przypomnieli, że Iker Casillas nie wpuścił ani jeden bramki w kadrze od 784 minut. Trudno też wyrokować, czy Lucas wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce na mecz z Czechami, bo co prawda nie pokazał niczego nadzwyczajnego, ale jego bezpośredni rywale w walce o miejsce w składzie również nie wykazali się niczym szczególnym. Wszystko okaże się już w poniedziałek.

Hiszpania – Gruzja 0:1 (0:1)
0:1 Okriashvili 40'

Hiszpania: David de Gea; Juanfran (Bellerín 46'), Gerard Piqué, Sergio Ramos (San José 46'), Jordi Alba; Sergio Busquets (Pedro 76'); Lucas Vázquez (David Silva 62'), Cesc Fàbregas (Andrés Iniesta 46'), Thiago Alcântara (Koke 46'), Nolito; Aritz Aduriz.