69 minut Kroosa, Niemcy lepsi od Węgrów

Pomocnik Królewskich wrócił do gry

W ostatnim meczu przygotowawczym przed mistrzostwami Europy Niemcy wygrały z Węgrami 2:0. Bramki dla ekipy Joachima Löwa strzelili Ádám Lang (gol samobójczy) i Thomas Müller. 69 minut w barwach Die Mannschaft rozegrał Toni Kroos, który niedawno dołączył do reprezentacji. Wcześniej otrzymał kilka dni wolnego po wyczerpującym sezonie klubowym, który zakończył się dopiero 28 maja.

Niemcy od początku przeważali i już w pierwszej minucie powinni prowadzić 1:0. Julian Draxler strzelił gola, ale sędzia liniowy fatalnie się pomylił i podniósł chorągiewkę. O spalonym nie mogło być mowy, pomocnik Wolfsburga znajdował się bowiem na legalnej pozycji. Gospodarze nie forsowali tempa i cierpliwie czekali na swoje szanse. Jedna z nich nadeszła kilka minut przed przerwą. Piłkę z lewej strony dograł Hector, a blisko bramki Mario Götze walczył o pozycję z Ádámem Langiem. Po zagraniu tego ostatniego piłka znalazła się w siatce. Po przerwie obraz meczu się nie zmienił. Niemcy podwyższyli prowadzenie w 63. minucie, gdy strzał Mario Gómeza dobił Thomas Müller.

Toni Kroos przez cały mecz grał jako najbardziej cofnięty pomocnik. Bardzo często obok niego pojawiał się Sami Khedira, który często angażował się do ataku. Dla reprezentacji Niemiec dzisiejszy mecz w Gelsenkirchen był pożegnaniem z własnymi kibicami. Pierwsze starcie na EURO Die Mannschaft rozegra 12 czerwca, kiedy w Lille zmierzy się z Ukrainą.

Niemcy – Węgry 2:0 (1:0)
1:0 Lang 39' (gol samobójczy)
2:0 Müller 63'

SKRÓT MECZU

Niemcy: Neuer; Höwedes, Boateng, Rüdiger, Hector (46' Can); Khedira (46' Gómez), Kroos (69' Schweinsteiger); Müller (69' Sané), Özil, Draxler (60' Schürrle); Götze (79' Podolski).