Bramka i… uraz Jamesa na inaugurację Copa América

Kolumbia pokonała gospodarzy

James Rodríguez rozpoczął zmagania w Copa América. Jego reprezentacja grała dziś ze Stanami Zjednoczonymi w meczu otwarcia na Levi's Stadium i pokonała gospodarzy 2:0. Pomocnik Realu Madryt zszedł z boiska w 73. minucie po tym, jak chwilę wcześniej zgłosił problem z barkiem. Na razie nie wiadomo jak poważny może być uraz Kolumbijczyka, który z rzutu karnego zdobył drugiego gola dla Los Cafeteros.

Przy pierwszym trafieniu, już w 8. minucie, Cristián Zapata wykorzystał dośrodkowanie Edwina Cardony i strzelił gola na 1:0. Gospodarze naciskali, ale Kolumbia dobrze się broniła. Jedna z ich kontr zakończyła się rzutem karnym – obrońca USA zagrał piłkę ręką, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł James Rodríguez i chwilę później Guzan po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki.

W drugiej połowie obraz gry nieco się zmienił i znacznie częściej do ataku angażowali się gracze reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Dobrze reagowali jednak David Ospina czy Sebastián Pérez, który wybił piłkę zmierzającą do bramki. Sporo emocji było około 70. minuty, kiedy James upadł i natychmiast udał się w stronę lekarzy, zgłaszając uraz barku. Trener szybko zdecydował się zmienić pomocnika. Warto zaznaczyć, że już w starciu przeciwko Romie pomocnik zgłaszał ból w okolicach barku. Nie wiadomo jeszcze, czy James może przegapić jakieś starcia w ramach Copa América.

USA – Kolumbia 0:2 (0:2)
0:1 Zapata 8' (asysta: Cardona)
0:2 James 42' (rzut karny)

USA: Guzan; Yedlin, Cameron, Brooks (86' Bedoya), Johnson; Jones (66' Nagbe), Bradley, Bedoya; Zardes, Wood (66' Pulisic), Dempsey.

Kolumbia: Ospina;Arias, Murillo, Zapata, Díaz;Torres, Pérez (86' Sánchez), Cuadrado, Cardona, James (73' Celis); Bacca (88' Moreno).