Sergio Ramos najlepszym graczem finału

Kapitan znów skuteczny pod bramką <i>Atleti</i>

Sergio Ramos potwierdził, że jest skuteczny nie tylko w defensywie, ale także pod bramką przeciwnika. W drugim finale Ligi Mistrzów z Atlético wpisał się na listę strzelców po stałym fragmencie gry. Kapitan wyprowadził Królewskich na prowadzenie w 15. minucie. Do tego bardzo dobrze radził sobie w defensywie i wykorzystał rzut karny w serii jedenastek. Dzięki temu został wybrany najlepszym graczem finału w Mediolanie.

To nie pierwszy raz, kiedy Sergio Ramos był kluczowy dla losów Realu Madryt w finale Ligi Mistrzów. Dwa lata temu to właśnie obecny kapitan Królewskich zdobył bramkę na 1:1 w 93. minucie, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1 i Los Blancos mogli świętować dziesiąty Puchar Europy. Historia lubi się powtarzać – Cesarz znów jest bohaterem.