Mistrzostwo Castilli!

Segunda División coraz bliżej

Castilla rozgromiła La Rodę 6:1 i zdobyła mistrzostwo drugiej grupy Segunda División B! Barakaldo zremisowało 1:1 z Arenasem i na ostatniej prostej dało się wyprzedzić Królewskim. Dzięki temu Blancos będą mieli łatwiejszą drogę do awansu . Wystarczy im wygrać jeden dwumecz, aby cieszyć się z gry w Segunda División w przyszłym sezonie. Dzisiaj podopieczni Ramisa nie pozostawili złudzeń rywalom, do tego byli wybitnie skuteczni. Potrafili wykorzystać niemal każdą sytuację, którą sobie stworzyli. Oprócz gry o awans, Castilla będzie się liczyła także w walce o mistrzostwo całej Segunda División B.

Od pierwszych minut było widać na murawie, której drużynie bardziej zależy na zdobyciu bramki. Castilla dosyć łatwo przedostawała się w pobliże pola karnego La Rody, ale brakowało większego zdecydowania. W końcu udało się przełamać obronę gości w 25. minucie. Febas dograł do Mariano, który przelobował bramkarza i zdobył tym samym swojego 25. gola w tym sezonie. La Roda mogła natychmiast odpowiedzieć, ale Pablo García przegrał pojedynek sam na sam z Abadem. Wydawało się, że Castilla kontroluje sytuację, lecz po jednym z kontrataków goście zdołali doprowadzić do remisu. Na szczęście Królewscy nie zrazili się straconą bramką i w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Ødegaard ponownie wyprowadził Blancos na prowadzenie. Norweg z zimną krwią wykończył akcję po podaniu Llorente.

W drugiej połowie Castilla znów ruszyła do ataku. Przyniosło to owoce w 56. minucie, kiedy potężnym uderzeniem z dystansu popisał się Fran Rodríguez, nie dając szans bramkarzowi. Minęło kilkadziesiąt sekund i okazję na podwyższenie prowadzenia miał Javi Muńoz, zabrakło mu jednak nieco szczęścia. W takim spotkaniu nie mogło zabraknąć trafienia Mayorala. Udało mu się w 72. minucie. Przyjął dośrodkowanie od Frana i posłał piłkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Godino. Młody napastnik na tym nie poprzestał. Castilla wywalczyła rzut karny i do jego wykonania podszedł Mariano. Borja jednak poprosił kolegę o zamianę i udało mu się przejąć „jedenastkę”, która chwilę później zamienił na gola. Strzelaninę zakończył piękny gol Cedrésa z dystansu.

Castilla rozegrała znakomity sezon i zdobyła mistrzostwo drugiej grupy Segunda División B. Zdobyła tyle samo punktów, ile Barakaldo, ale była od Basków lepsza w bezpośrednich starciach. Awans do drugiej ligi jest już o wiele bliżej, lecz należy jeszcze wykonać decydujący krok. Na drodze Królewskich stanie jeszcze jeden rywal, ktoś z trójki – UCAM Murcia, Racing Santander, Reus. Jednak dzisiaj piłkarze Ramisa mogą świętować, ponieważ na to zasłużyli. Do ostatniej chwili nie odpuścili walki o pierwsze miejsce i opłaciło się.

Real Madryt Castilla – La Roda 6:1 (2:1) SKRÓT
1:0 Mariano Díaz 25’ (asysta: Aleix Febas)
1:1 Pablo García 41’
2:1 Martin Ødegaard 45+1’ (asysta: Marcos Llorente)
3:1 Fran Rodríguez 56’
4:1 Borja Mayoral 72’ (asysta: Fran Rodríguez)
5:1 Borja Mayoral 82’ (rzut karny)
6:1 Cristian Cedrés 86’

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Sergio Reguilón (Héctor Martínez 65’), Fran Rodríguez, Álex Salto, Álvaro Tejero, Marcos Llorente, Javi Muńoz, Aleix Febas (Lucas Torró 71’), Martin Ødegaard (Cristian Cedrés 78’), Borja Mayoral, Mariano Díaz.

La Roda: Jesús Godino, Soufiane Chakla, Héctor Sánchez, Aitor Arregi, Ramón Blázquez, Guti, Pablo García (Óscar Amat 67’), Raúl Espínola (Sergio Camacho 73’), Javi Bolo (Antonio Megías 55’), Alberto Oca ( 61’), Óscar Hernández.