City odpuszcza ligę

Obywatele przegrali z Southampton

Przed dzisiejszym meczem Manchesteru City wiadomo było, że Manuel Pellegrini oszczędzi kilku ważnych zawodników, by byli oni gotowi w stu procentach na środowy rewanż z Realem Madryt. Na ławce usiedli między innymi Sergio Agüero, Fernando, Gaël Clichy czy Jesús Navas. Vincent Kompany i Kevin de Bruyne znaleźli się poza kadrą meczową. Tylko trzech graczy, którzy wyszli we wtorek w pierwszej jedenastce, pojawiło się dziś od początku na St Mary’s Stadium – Joe Hart, Nicolás Otamendi i Fernandinho.

Mecz rozpoczął się od nieudolnych ataków Obywateli, którzy nie radzili sobie z defensywą Southampton. Gospodarze częściej liczyli na kontrataki i po półgodzinie gry można było śmiało stwierdzić, że taka taktyka opłaciła się. Po bramkach Shane'a Longa i Sadio Mané Manchester przegrywał 0:2. Trzecie miejsce było coraz dalej (Arsenal wygrał wczoraj z Norwich), dlatego podopieczni Pellegriniego musieli gonić wynik. Jeszcze w pierwszej połowie pomogli im w tym obrońcy Świętych, którzy stworzyli świetną sytuację Iheanacho. Młody napastnik się nie pomylił i tuż przed przerwą zdobył bramkę kontaktową.

W drugiej połowie Southampton znów był górą. Bohaterem meczu został Mané, który strzelił trzecią i czwartą bramkę dla swojej ekipy, kompetując tym samym hat-trick. City stać było tylko na jedno trafienie. Pellegrini najwyraźniej odpuścił ligę i z pełnymi armatami chce wyjść w środę. Champions League to cel numer jeden dla Obywateli. Dziś nawet na minutę na boisku nie pojawił się Sergio Agüero. Trener City nie wierzył w zwycięstwo swojej ekipy, ale jej cel jest jasny – wyeliminowanie Realu Madryt. Trudno wyciągać wnioski po dzisiejszym meczu, ponieważ większości piłkarzy, którzy dziś grali w błękitnych koszulkach, na Santiago Bernabéu w środę nie zobaczymy.

Southampton – Manchester City 4:2 (2:1)
1:0 Long 25' (asysta: Tadić)
2:0 Mané 28' (asysta: Tadić)
2:1 Iheanacho 44'
3:1 Mané 57' (asysta: Fonte)
4:1 Mané 68' (asysta: Tadić)
4:2 Iheanacho 78' (asysta: Navas)

Southampton: Forster; Martina, Van Dijk, Fonte, Bertrand; Wanyama, Clasie (59' Romeu); Mané, Davis (73' Ward-Prowse), Tadić (87' Jay Rodriguez); Long.
Manchester City: Hart; Zabaleta, Otamendi, Mangala, Kolarov; Nasri, Fernandinho (60' Demichelis), Delph (64' Navas), Sterling; Iheanacho, Bony.