Sen o lidze wciąż trwa

Bale uratował mecz

Real Madryt wygrał na wyjeździe 1:0 z Realem Sociedad w 36. kolejce Primera División. Autorem jedynego trafienia w meczu był Gareth Bale. Podopieczni Zidane'a byli w tym meczu lepsi, długo jednak nie potrafili przełożyć tego na wynik, co ostatecznie spowodowało sporo nerwowości w grze.

Od początku spotkania to Real przeważał. Niestety gracze z Madrytu nie byli w stanie w pierwszej połowie stworzyć sobie zbyt wielu czystych okazji do uderzenia nogą. Największe zagrożenie stanowiły wrzutki, przede wszystkim te, które posyłał James Rodríguez. Te na ogół wędrowały do Garetha Bale'a. Walijczyk nie oddawał złych strzałów głową, ale nie były one też na tyle dobre, by piłka wpadła do siatki.

Podobnie było zresztą też z samym Jamesem Rodríguezem. Kolumbijczyk miał w pierwszej odsłonie meczu dwie dobre okazje do strzału lewą nogą, w obu jednak chybił. Raz znalazł się w polu karnym po dobrym odegraniu od Nacho, nie miał jednak wiele czasu na przygotowanie uderzenia i zdołał tylko obić Rulliego. W innej sytuacji w akcji kombinacyjnej Kolumbijczyk miał niezłą okazję do uderzenia z rogu pola karnego po odegraniu piętą od kolegi, niestety fatalnie chybił strzelając raczej w stronę linii autu niż bramki.

Plan na drugą połowę był jasny – strzelić i wygrać, ostatecznie udało się go zrealizować. Nim jednak do tego doszło, Real cały czas bezskutecznie próbował strzelić. Najlepszą okazję, bo stuprocentową, miał strzelec późniejszej bramki, Gareth Bale, który w 58. minucie dostał piłkę w polu karnym po zamieszeniu po wrzutce Jamesa, ale Walijczyk zdołał tylko strzelić w Rulliego.

Ożywienie gry przyszło wraz ze zmianami. Najpierw na placu gry znalazł się Jesé, który zastąpił Mayorala, a potem Isco, który zmienił Jamesa. Obaj gracze wnieśli trochę świeżości i usprawnili ataki Realu. To przyniosło skutek w 80.minucie meczu, gdy Lucas Vázquez dośrodkował w pole karne, gdzie czekał już Gareth Bale. Walijczyk idealnie uderzył piłkę głową i nie dał szans Rulliemu, ustanawiając tym samym wynik spotkania.

Real Sociedad – Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 Bale 80' (asysta: Lucas Vázquez)

Real Sociedad: Rulli; Elustondo, Mikel, Zaldua, Yuri; Illarra, M. Bergara (68' Reyes), Bruma (76' Bautista), Xabi Prieto; Zurutuza, Oyarzabal.

Real Madryt: Keylor Navas; Danilo, Varane, Sergio Ramos, Nacho; Modrić (85' Kovačić), Casemiro, James (73' Isco); Lucas Vázquez, Borja Mayoral (65' Jesé), Bale.