Atlético z przewagą w drugim półfinale

<i>Rojiblancos</i> wygrali po trafieniu Saúla

W pierwszym meczu drugiego półfinału Atlético Madryt pokonało 1:0 Bayern Monachium. Jedyną bramkę w 11. minucie zdobył Saúl Ńíguez.

Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy, którzy zaskoczyli rywala agresywnością i intensywnością. Bawarczycy nie czuli się komfortowo w rozegraniu. Gol przyszedł jednak po indywidualnej akcji Saúla, który minął trzech graczy Bayernu, wpadł w pole karne i oddał strzał, na który pozwoliła pasywność Alaby. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Goście odpowiadali głównie stałymi fragmentami.

Drugą połowę dużo lepiej zaczął Bayern, który nie wypuszczał rywala z jego połowy przez długie minuty. Strzał z dystansu Alaby trafił w poprzeczkę, a Oblak obronił strzał głową Javiego Martíneza, który został sam przy rzucie rożnym. Krok po kroku Atleti odzyskiwało rytm. Kapitalną sytuację z kontry wyprowadzonej przez Griezmanna w 75. minucie miał Torres, który minął Alabę, ale w sytuacji sam na sam z Neuerem trafił w słupek.

Dobra druga połowa nie dała Bayernowi gola pomimo kilku solidnych akcji i sytuacji. Z drugiej strony, Atlético mogło wygrać wyżej. Rewanż w następnym tygodniu we wtorek.

Atlético Madryt 1:0 Bayern Monachium
1:0, Saúl Ńíguez 11'

Składy:
Atlético Madryt: Oblak; Juanfran, Giménez, Savić, Filipe Luis; Saúl (85', Thomas), Gabi, Augusto, Koke; Griezmann i Torres.
Bayern Monachium: Neuer; Lahm, Martínez, Alaba, Bernat (77', Benatia); Alonso, Vidal; Costa, Thiago (70', Müller), Coman (64', Ribéry); Lewandowski.