/ marca.com

Barcelona - Real Madryt 64:66 !

Po bardzo dramatycznym meczu nasi koszykarze wzięli rewanż na FCB za przegrany mecz o Superpuchar ACB...

Real Madryt, po bardzo dramatycznym meczu, pokonał Barcelonę 66:64 w meczu 13. kolejki Ligi ACB. Najlepszym zawodnikiem meczu był zdobywca 24 punktów Louis Bullock. Drużyna Božidara Maljkovicia wzięła więc rewanż na Barcelonie za przegrany mecz o Superpuchar ACB i umocniła się na drugim miejscu w tabeli (pierwsze miejsce zajmuje Etos Alicante).

Początek meczu nie był dobry dla naszej drużyny, bowiem kontuzji doznał Fotsis; zastąpił go Hervelle. Pierwsza kwarta zakończyła się wyraźnym prowadzeniem gospodarzy – 22:13.
Trener Realu, B. Maljković, desygnował w drugiej kwarcie do gry nowy nabytek Realu, Troya Bella. I to właśnie akcja Amerykanina, przeprowadzona na koniec tej kwarty, dała prowadzenie Realowi 38:36.
Trzecia kwarta zaczęła się od akcji Bullocka, która dała nam czteropunktowa przewagę. Były to jednak miłe złego początki, bowiem w tej części meczu wyraźnie lepsza była Barcelona, która zakończyła trzecią kwartę prowadzeniem 57:51.
Początek ostatniej kwarty to dominacja Blancos, którzy doprowadzają do remisu 57:57. Do samego końca wynik był sprawą otwartą, a zawodnicy i kibice Realu musieli mieć w pamięci niedawny mecz o Superpuchar ACB, wygrany przez Barcelonę jednym punktem. Tym razem szczęście było po naszej stronie, a bohaterem ostatniej akcji był Burke, który ustalił wynik meczu na 66:64 dla Realu Madryt.

64 –Winterthur-FC Barcelona (22+14+21+7): Ilievsky (17), Navarro (6), Bodiroga (7), De la Fuente (6), Fucka (12); rezerwowi: Trias (7), Drejer (1), Gasol (5), Grimau (3).
66 – Real Madryt (13+25+13+15): Sonko (4), Bullock (24), Gelabale (3), Fotsis (9), Reyes (4); rezerwowi: Herreros (2), Hervelle (2), Burke (14), Bell (4).