Oceny zawodników po meczu z Villarrealem

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Villarrealem 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Leszczu, Luque, Mateo, Paczi i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 932 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał lucyfeer. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Wczoraj Villarreal nie sprawiał wielkich problemów, a defensywa Królewskich dobrze się spisywała. Keylor nie miał więc wiele pracy, ale świetnie poradził sobie z dwoma uderzeniami Denisa Suáreza.

Danilo
Bardzo słabo zaczął wczorajszy mecz, ale w drugiej połowie wszedł na odpowiedni poziom. Po kiepskim począktu był wygwizdywany przez fanów, ale za grę po przerwie – zwłaszcza za asystę – należą mu się brawa.
Raphaël Varane
Zagrał bardzo dojrzale i bardzo skutecznie. Był pewny w powietrzu, bez problemów przecinał też podania pomocników rywala. Zaliczył też jedną bardzo ważną interwencję w polu karnym. Bardzo dobry występ Rafy.
Sergio Ramos
Tak jak Varane ma za sobą udany mecz. W defensywie zachował koncentrację przez 90 minut. Oby nie stracił jej w kolejnych meczach.
Marcelo
Atakował wtedy, kiedy była taka potrzeba. Zaliczył trzy kluczowe podania i bardzo często grał niemal jako skrzydłowy. Kilka razy skutecznie się uaktywnił w ofensywie. Pod własną bramką był skuteczny, ale nie miał też zbyt wiele pracy z rzadko atakującymi graczami Villarrealu.
Casemiro
Tradycyjnie solidnie asekurował Kroosa i Modricia, a do tego zbierał mnóstwo drugich piłek, dzięki czemu Villarreal nie miał szans na kontrę czy nawet szybsze założenie pressingu. Casemiro wywiązał się ze swoich zadań i chyba jedyne, o co można mieć do niego pretensje, to żółta kartka. Z drugiej strony, będzie gotowy na mecz wyjazdowy z Realem Sociedad, więc być może kara indywidualna była kwestią czasu i dobrze, że będzie pauzować już teraz.
Toni Kroos
Nieoceniony w ataku pozycyjnym. Wraz z Modriciem potrafił totalnie zdominować środek pola i zamknąć drużynę rywala we własnym polu karnym. Niemiec w takiej formie i na tej pozycji jest graczem bardziej wartościowym niż James czy Isco, dlatego wybory Zidane'a dziwią coraz mniej osób.
Luka Modrić
Znakomity występ chorwackiego magika. Strzelił gola, zanotował aż pięć kluczowych podań, skutecznie grał w defensywie i przede wszystkim stwarzał duże zagrożenie pod bramką rywala.
Lucas Vázquez
Nasz ofensywny Nacho. Być może mielibyśmy obawy, gdyby grał od początku w najważniejszych meczach, ale kiedy trener wystawia go od pierwszej minuty, ten daje z siebie wszystko, a po swojej stronie ma wiele argumentów. Nie da się odmówić mu ambicji i aktywności, czym wywalczył sobie miłość całego madridismo. Teraz do tego wszystkiego dołożył bardzo ładną bramkę.
Karim Benzema
Gol, asysta i udział przy trzecim trafieniu. Nawet jeśli Karim Benzema znika na parę minut, zwykle pojawia się w pomeczowych statystykach, a tam liczby przemawiają na jego korzyść. Świetnie odnalazł się w pierwszej połowie przy golu, dobrze współpracował z Cristiano i szukał gry w drugiej linii. Bez niego o podziurawienie obrony Villarrealu byłoby dużo trudniej.