Chelsea wygrała UEFA Youth League

Królewscy odpadli w półfinale z PSG

W wielkim finale w Nyonie młodzież Chelsea pokonała Paris Saint-Germain w finale UEFA Youth League . Wcześniej, w półfinale rozgrywek, ekipa z Francji wyeliminowała Real Madryt po zwycięstwie 3:1. Dziś londyńczycy pokonali paryżan 2:1, co pozwoliło im na obronę tytułu, jaki zdobyli przed rokiem.

The Blues nie byli dziś zespołem lepszym, ale na pewno skuteczniejszym. To oni wyszli na prowadzenie już w dziesiątej minucie. PSG chwilę później mogło wyrównać, ale rzutu karnego nie strzelił Augustin. Francuzi zdobyli jednak bramkę po przerwie, gdy na listę strzelców wpisał się Meïté. Odpowiedź Chelsea była natychmiastowa – gola na 2:1 trzy minuty po wyrównaniu zdobył Palmer, a do końca meczu rywal nie potrafił odpowiedzieć golem.

W trzech dotychczasowych edycjach dwukrotnie wygrywała Chelsea, a raz triumfatorem była Barcelona. Real Madryt dwukrotnie dotarł do półfinałów, a raz odpadł w 1/8 finału.