Oceny zawodników po meczu z Getafe

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Getafe 5:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Leszczu, Luque, Mateo i Paczi. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1173 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał piotr_nikos. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Pierwsza połowa była bardzo spokojna, a bramkarz Realu Madryt rzadko był zmuszany do interwencji. Po przerwie popisał się dwiema kapitalnymi paradami – najpierw odbił piłkę po rykoszecie, później zaś wyszedł obronną ręką po rzucie wolnym pośrednim graczy Getafe. Jego dobra dyspozycja nie ma prawa zaskakiwać.

Daniel Carvajal
Solidny mecz, chociaż bez fajerwerków. Nie angażował się bardzo często w ofensywę, ale drużyna na pewno na tym nie straciła. Wykonał swoje zadanie, mógł zejść z boiska i nieco odpocząć przed kolejnymi, kluczowymi spotkaniami.
Pepe
Tak jak wszyscy obrońcy, nie miał ogromu pracy, ale w kluczowych momentach nie mylił się i ma za sobą niezły występ. Dominował w powietrzu i skutecznie dowodził defensywą Los Blancos.
Raphaël Varane
Wrócił do pierwszej jedenastki i nie miał szczególnie trudnego zadania. Po kontuzji nie ma już śladu i już wkrótce może się przydać trenerowi. Spokojny występ Francuza.
Marcelo
Nie szalał z przodu tak, jak nas do tego przyzwyczaił, ale nie było takiej konieczności. Można było odnieść wrażenie, że nie wrzucił wczoraj wyższego biegu. Na szczęście nie ucierpiała na tym gra w defensywie.
Toni Kroos
Wrócił na pozycję najbardziej cofniętego pomocnika i tym razem trudno na niego narzekać. Dobrze rozgrywał piłkę od tylnych sektorów, unikał strat, a w defensywie nie wyróżniał się na minus. Przeciwko takim drużynom jak Getafe oferuje w ofensywie dużo więcej niż Casemiro, ale trzeba pamiętać, ile Brazylijczyk znaczy w ważniejszych meczach.
Isco
Andaluzyjczyk pokazał, że nie akceptuje roli rezerwowego. Od początku był aktywny, szukał gry, był pierwszym piłkarzem, który próbował zakładać pressing na połowie rywala. Do tego dorzucił bardzo ładnego gola. Oby tak dalej.
James Rodríguez
Bramka, asysta, najwięcej podań kluczowych w całej druzynie. Właśnie tak James powinien walczyć o pierwszy skład Realu Madryt. Mecz na Coliseum Alfonso Pérez był jednym z najlepszych w 2016 roku w jego wykonaniu.
Gareth Bale
Kolejny dobry mecz Walijczyka, który strzelił gola na 3:0 po kapitalnym podaniu Karima Benzemy. Kilka razy pomagał też Carvajalowi w defensywie. Gdy wynik był już ustalony, mógł nieco odpocząć przed kolejnymi spotkaniami.
Karim Benzema
Zawodnik meczu. Zawsze podkreślaliśmy jego rolę w rozegraniu piłki, ale w tym sezonie nie trzeba o tym pisać. Bronią go liczby. Tym razem strzelił bramkę (znowu otwierającą wynik meczu!) i zaliczył dwie asysty. Zwłaszcza ta druga jest warta odnotowania. Francjo, quo vadis?
Cristiano Ronaldo
Trudno odmówić mu chęci, znów bowiem był bardzo aktywny pod bramką rywala. Notorycznie brakowało jednak kropki nad i. Dopiero w końcówce udało się wpisać na listę strzelców. Gdyby miał nieco więcej szczęścia, pewnie zabrałby kolejną futbolówkę do muzeum. Skuteczność niedługo wróci.
Nacho
Tym razem wystąpił na prawej obronie i zupełnie nie zaskoczył – rozegrał kolejne solidne spotkanie i udowodnił (który to już raz?), że jest zmiennikiem idealnym. Co istotne, nie ograniczył się do defensywy i parę razy pojawił się na połowie rywala, niekoniecznie w roli statysty.