Castilla wygrała z liderem

Teraz ma już tylko trzy punkty straty

Real Madryt Castilla w 33. kolejce drugiej grupy Segunda B pokonał Barakaldo na wyjeździe 1:0. Należy dodać, że gospodarze to obecny lider w tabeli, do którego podopieczni Ramisa po tym triumfie tracą już tylko trzy punkty. Autorem trafienia dla piłkarzy z Madrytu był Mariano Díaz. Do końca sezonu w tej klasie rozgrywkowej pozostało aż pięć kolejek, przez co walka o pierwsze miejsce z pewnością będzie pasjonująca.

Miejscowi kibice bardzo żywo dopingowali klub z Kraju Basków. Nie miało to jednak wpływu na mecz, na boisku spotkały się bowiem dwie równorzędne ekipy, niesprzyjająca widownia nie odbiła się negatywnie na poziome Castilli. Stąd nic dziwnego, że okazje miały oba zespoły i zarówno Carlos Abad, jak i Jaume często musieli interweniować.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia nie uznał gola strzelonego przez Barakaldo. Zdaniem arbitra uderzenie zostało oddane z pozycji spalonej. To była najlepsza okazja, jaką miał w tym spotkaniu lider tabeli. Jaume z kolei coraz częściej był zmuszany do wysiłku. To zaowocowało bramką, którą w 84. minucie zanotował Mariano. Trzy minuty później napastnik wykonywał jeszcze rzut karny, ale tym razem spudłował.

Barakaldo – Real Madryt Castilla 0:1 (0:0)
0:1 Mariano 84'

Barakaldo: Jaume; Agular, Izquier, Quintanilla, Pomares, Albisua (85' Elguezabal), Armiche, Cerrajeria, Yurrebaso, Alain (79' Iker Hernández,), David M (64' Ito).

Real Madryt Castilla: Carlos Abad; Fran, Tejero, Salto, Reguilon, Marcos Llorente, Odegaard (76' Lazo), Febas (82' Enzo), Mariano, Javi Muńoz, Cedrés (64' Álvaro).