Oceny zawodników po meczu z Wolfsburgiem

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał z Wolfsburgiem 0:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu, Luque, Paczi, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Redakcja RealMadryt.pl zdecydowała, że żaden zawodnik nie otrzyma zwyczajowego tytułu gracza meczu, nikt bowiem nie zasłużył na „gwiazdkę”. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1116 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał Real_Rex. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Zaliczył więcej interwencji niż w Klasyku, jednak zdecydowana większość z nich była formalnością. Zwykle dobrze się ustawiał i nie musiał wykonywać trudnych parad, by złapać piłkę. Przy bramkach był bez szans, a najbardziej pomógł Realowi Madryt w 89. minucie, gdy obronił strzał Maxa Kruse.

Danilo
Koszmary z pierwszej części sezonu powróciły. Udane zagrania można by policzyć na palcach jednej ręki. Nie chcemy umniejszać klasy Juliana Draxlera, jednak przy Danilo Niemiec wyglądał jak kandydat do Złotej Piłki. Brazylijczyk gubił się w obronie, a w ofensywie był niemalże bezużyteczny.
Pepe
Askurowanie Danilo nie należało do najłatwiejszych, ale z tym Pepe w miarę dobrze sobie radził. Poza tym jednak nie było dobrze. Znowu się ślizgał, popełnił kilka fatalnych błędów i z pewnością nie zaliczy tego występu do udanych.
Sergio Ramos
Przede wszystkim znów zabrakło mu koncentracji, co zakończyło się bramką na 0:2 dla Wolfsburga. Piłkarz tej klasy nie może popełniać błędów, przed którymi ustrzega się przedszkolaków. Jego prosty błąd wbił gwóźdź do trumny. Oceniając zaś postawę w roli kapitana, słowa „spokojnie, bez pośpiechu panowie, mamy to” wypowiedziane w przerwie nie mogą się podobać, zwłaszcza patrząc na efekt końcowy.
Marcelo
Nierówna forma wciąż zaskakuje. Na Camp Nou dobrze pracował i w ataku, i w obronie, zaś wczoraj zaprezentował najgorszą wersję. Nieskuteczny w ofensywie, nieskuteczny w defensywie. No i to zachowanie w akcji z Arnoldem… Bez komentarza.
Luka Modrić
Jeden z największych zawodów wczorajszego meczu. Kiedy większość madridismo właśnie na nim opierało nadzieję na kreację i błyskotliwość, on znikał. Wybierał zbyt łatwe rozwiązania, które nie miały prawa zaskoczyć defensywy Wilków. Trudno dziwić się Zidane'owi, że to właśnie jego zdjął z boiska, gdy zdecydował się na prowadzenie Isco.
Casemiro
Z grą w defensywie nie było tak źle – kilka razy dobrze asekurował stoperów, zwłaszcza kiedy boczni obrońcy zapędzali się do przodu i musiał łatać dziury z tyłu. Przez większość meczu Królewscy próbowali jednak atakować (z naciskiem na „próbowali”), a wtedy Casemiro nie miał wiele do zaoferowania. Mimo wszystko mały plusik za podanie do Karima Benzemy, gdy ten chwilę później wyszedł sam na sam z Benaglio.
Toni Kroos
Szukał gry z Marcelo, Benzemą czy Ronaldo, ale to tyle. Nie radził sobie z asekuracją, w środku pola był zbyt mało zaangażowany w defensywę. Jego strzały były tak słabe, że nie może dziwić, iż tak rzadko się na nie decyduje. Zdarzały mu się też prościutkie straty. Meczu w ojczyźnie nie będzie miło wspominać.
Gareth Bale
Zaczął mecz na prawym skrzydle, ale trener szybko przesunął go na lewą flankę, gdzie grał przez większość spotkania. Stwarzał spore zagrożenie, nieźle radził sobie z Vieirinhą, ale w ostatecznym rozrachunku drużyna na tym nie zyskała. To on wypracował świetne okazje Cristiano Ronaldo i Karimowi Benzemie, jednak i jemu można zarzucić nieskuteczność. Jego strzały wyglądały na zupełnie nieprzygotowane, brakowało w nich przede wszystkim precyzji.
Karim Benzema
Kiedy w 10. minucie został sfaulowany (choć nie według sędziego), wydawało się, że uraz nie jest poważny i szybko uda się go rozbiegać. Przez pół godziny krzątał się po boisku, zmarnował dwie bardzo dobre sytuacje i uznał, że nie jest zdolny do dalszej gry. Szkoda, ponieważ te 30 minut było najbardziej istotnych dla końcowego rozstrzygnięcia.