/ as.com

BBC nigdy nie wygrało Klasyku

Madrycki tercet zawodzi w meczach z Barceloną

Real Madryt zawsze przegrywał z Barceloną, kiedy na murawie przebywali Gareth Bale, Cristiano Ronaldo i Karim Benzema. BBC grało w pierwszym składzie w trzech Klasykach i wszystkie zakończyły się wygraną Dumy Katalonii. Od kiedy Bale zameldował się w stolicy Hiszpanii, Królewscy potrafili wygrać z Barçą tylko dwukrotnie: w finale Copa del Rey w sezonie 2013/2014 oraz w lidze na Bernabéu w ubiegłym sezonie. W pierwszym przypadku z powodu kontuzji nie mógł grać Cristiano, zaś w drugim uraz uniemożliwił występ Bale’owi.

Przez ostatnie dwa i pół sezonu ogólny bilans to dwa zwycięstwa i jedna porażka bez pełnego BBC oraz trzy porażki z Bale’em, Benzemą i Ronaldo na placu gry. Pierwsze starcie po transferze Walijczyka miało miejsce 26 października 2013 roku. Benzema rozpoczął mecz na ławce, by zmienić Bale’a w 60. minucie gry. Los Blancos przegrali 1:2 i była to jedyna porażka, kiedy na boisku nie było co najmniej jednego z zawodników tego ofensywnego tercetu.

W marcu 2014 roku Barcelona przyjechała na Santiago Bernabéu. Bale, Benzema i Cristiano zagrali od pierwszej minuty, jednak po szalonym meczu pełną pulę zgarnęli Katalończycy, którzy wygrali 4:3. Okazja do rewanżu dla madrytczyków nadeszła bardzo szybko: Real Madryt pokonał Barcelonę w finale Copa del Rey po bramce Bale’a z końcówki spotkania. Jak już wspomnieliśmy, z powodu urazu Ronaldo oglądał ten mecz z wysokości trybun.

W sezonie 2014/2015 Real i Barçą grali tylko w lidze. W pierwszym spotkaniu Królewscy, bez kontuzjowanego Bale’a, pokonali Barcelonę 3:1. W kolejnych Klasykach Królewscy mogli liczyć na pełne BBC. Ich bilans to porażka na Camp Nou 1:2 oraz upokorzenie na Bernabéu w listopadzie ubiegłego roku (0:4).

Wątpliwości co do występu całej trójki w sobotnim El Clásico na Camp Nou związane są przede wszystkim z grą defensywną Realu i dominacją Barcelony w środku pola. Królewscy tracą z Barceloną średnio 3,3 gola na mecz z BBC i 1,33 bez pełnego tercetu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w sobotę Zinédine Zidane postawi na Bale'a, Benzemę i Cristiano od pierwszej minuty. BBC stanie zatem przed kolejną szansą na pierwsze zwycięstwo z Barceloną.