Wyjazd na stadion Fernando Torresa

Castilla zmierzy się z Fuenlabradą

W miniony weekend Castilla pokonała Getafe B, drużynę prowadzoną przez Rubéna de la Reda. Teraz miał być czas na rywalizację z podopiecznymi Fernando Morientesa. Niestety były napastnik Królewskich nie dotrwał do tego momentu na stanowisku trenera. W połowie lutego został zwolniony. Jego bilans z Fuenlabradą to osiem zwycięstw, osiem remisów i dziewięć porażek. Z Castillą miał okazję się zmierzyć w pierwszej rundzie. Po zaciętej walce i hat-tricku Mariano, lepsi okazali się Blancos. Morientes z powodu zawieszenia nie mógł wówczas usiąść na ławce trenerskiej na Alfredo Di Stéfano.

Teraz pora na rewanż. Mecz odbędzie się na stadionie Fernando Torresa w Fuenlabradzie. Gospodarze tego obiektu już powoli mogą myśleć o kolejnym sezonie, jeśli nie zaliczą spektakularnej serii zwycięstw bądź katastrofalnej passy porażek. Zajmują obecnie miejsce w samym środku tabeli, ze sporą stratą do miejsc gwarantujących grę w play-offach o awans, ale także w bezpiecznej odległości od strefy spadkowej. Fuenlabrada na własnym stadionie jest nastawiona bardzo pokojowo, najczęściej dzieliła się punktami z rywalami.

Trzecia liga hiszpańska gra mimo przerwy na reprezentacje, a to zawsze w pewnym stopniu działa na szkodę Castilli. Tym razem podopieczni Ramisa muszą sobie poradzić bez Ødegaarda, Mayorala i Lienharta. Cała trójka przebywa na zgrupowaniach swoich drużyn narodowych. Wobec tego być może szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostanie Jordan, chociaż Ekwadorczyk zapewne zacznie mecz na ławce rezerwowych. Miejsce w podstawowym składzie przypadnie Mariano. Królewscy w spotkaniu z rezerwami Getafe przerwali passę trzech porażek z rzędu, teraz pora na to, aby przełamać się także na wyjeździe.

Mecz odbędzie się jutro o godzinie 12:00. Transmisję na żywo będzie można zobaczyć na oficjalnej stronie internetowej klubu bądź za pośrednictwem klubowej aplikacji mobilnej.