Bayern i Barça ostatnimi ćwierćfinalistami Ligi Mistrzów

Juventus i Arsenal odpadli z rozgrywek

Po dzisiejszych meczach Ligi Mistrzów znamy już komplet ćwierćfinalistów najbardziej elitarnych europejskich rozgrywek. Do Realu Madryt, Wolfsburga, Paris Saint-Germain, Benfiki, Manchesteru City i Atlético dołączyły Barcelona i Bayern. Katalończycy bez większych problemów pokonali w dwumeczu Arsenal. Gole w rewanżu strzelali Neymar, Luis Suárez, Lionel Messi i Mohamed Elneny, a ekipa Luisa Enrique wygrała 3:1.

W drugim, znacznie ciekawiej zapowiadającym się meczu, niespodziewanie dobrze radził sobie Juventus. W pierwszej połowie zdobył dwie bramki za sprawą Paula Pogby i Juana Cuadrado, a Bayern przez długie minuty był zupełnie bezradny. Świetne zawody zanotował Álvaro Morata. Zaliczył on asystę i strzelił gola, który niesłusznie nie został uznany. Niemal 30 minut po rozpoczęciu drugiej części meczu na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, a kiedy turyńczycy przygotowywali się do wybuchu radości, w polu karnym znakomicie, w swoim stylu, znalazł się Thomas Müller i wyrównał. W dogrywce bohaterami zostali Thiago Alcântara i Kingsley Coman, autorzy bramek numer trzy i cztery. Ostatecznie Bayern po bardzo emocjonującym meczu wygrał 4:2 i został ostatnim ćwierćfinalistą rozgrywek o Puchar Europy.