Juvenil w turnieju finałowym UEFA Youth League

Królewscy wygrali z Benficą 2:0

W ćwierćfinale UEFA Youth League Real Madryt wygrał z Benficą 2:0 i wzięli srogi rewanż za porażkę 0:4 w kwietniu 2014 roku. Jednym z bohaterów starcia rozgrywanego w Valdebebas był Aleix Febas, który strzelił pierwszą bramkę. Drugą dołożył Álex Salto i chociaż dosyć długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, Królewscy zasłużenie awansowali do turnieju finałowego.

W pierwszej części meczu Real Madryt dominował nad rywalem niemal w każdym aspekcie. W 20. minucie świetną okazję miał Cristian Cedrés, ale po dośrodkowaniu José Lazo piłka trafiła w słupek. Jeszcze przed przerwą gracze Santiago Solariego mieli dwie niezłe szanse, ale Borja Mayoral i jeszcze raz Cedrés mylili się. Po całkiem niezłym początku tempo meczu zmalało, a obie drużyny grały dosyć ospale.

Po przerwie Los Blancos ruszyli nieco ofensywniej, co przyniosło owoce w 66. minucie. Niezłą akcję zespołową wykończył kapitan, Aleix Febas, który wyszedł sam na sam z goliperem Benfiki i pewnym strzałem wyprowadził Królewskich na prowadzenie. Chwilę później goście otrzymali drugi cios – z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Pedro Amaral i musieli radzić sobie w osłabieniu. Madrytczycy byli bardzo blisko ekspresowego wykorzystania przewagi, ale w znakomitej sytuacji, w której znów ważną rolę odegrał Febas, fatalnie pomylił się Borja Mayoral.

Jedenaście minut po pierwszej bramce młodzi gracze Realu znów mogli się cieszyć – Álex Salto wykorzystał błąd bramkarza i z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie. Królewscy stworzyli jeszcze mnóstwo sytuacji, ale gdy zbliżali się w okolice pola karnego gospodarzy, w ich grze było coraz więcej nonszalancji. Lizbończycy w przypływie frustracji i bezradności złapali kilka kartek za faule, ale to w żaden sposób nie wpłynęło na gospodarzy, którzy długo się męczyli, ale ostatecznie awansowali do najlepszej czwórki w Europie. Turniej finałowy odbędzie się w kwietniu w Nyonie, a młodzi gracze Realu Madryt w półfinale zmierzą się z Paris Saint-Germain lub Romą.

Real Madryt – Benfica 2:0 (0:0)
1:0 Febas 66' (asysta: Mayoral)
2:0 Salto 77'

Real Madryt: Zidane; Hakimi, Salto, Álex Martín, Dani Fernández; Fidalgo, Óscar (79' Seoane), Febas; Lazo, Mayoral (82' Dani Gómez), Cedrés (87' Mario).