Jak grali sprzedani i wypożyczeni?

Gol Burguiego, samobój Casillasa

Miniony tydzień nie był specjalnie udany dla Królewskich grających poza Madrytem. Jedynie Burgui, który strzelił bramkę, będzie go wspominać z uśmiechem na twarzy. Pozostali zawodnicy – jeżeli w ogóle grali – pokazywali się co najwyżej solidnie. Najgorzej poszło Casillasowi, który samobójem pogrzebał marzenia Porto o zdobyciu Ligi Europy.

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol):
W meczu ze Sportingiem Gijón zakończonym wygraną Espanyolu 4:2 grał na prawym skrzydle i do spółki z kolegami z ofensywnej trójki (Moreno i Burguim) wyraźnie przyczynił się do zwycięstwa. Tym razem nie zdołał się wpisać na listę strzelców ani asystentów, chociaż był blisko, gdy po rzucie wolnym jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Kolejny bardzo dobry występ Hiszpana.
Ocena Marki: 7/10
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,9/10

Jorge Burgui (Espanyol):
Po raz kolejny dostał szansę gry od samego początku i nie zawiódł. Strzelił fantastycznego gola na 1:1, czym rozpoczął remontadę swojego zespołu. Zszedł na zmianę w 66. minucie jako jeden z bohaterów spotkania.
Ocena WhoScored: 8,3/10

Fábio Coentrão (Monaco):
W minionym tygodniu Monaco zremisowało z Nantes 0:0. Coentrão wciąż leczy kontuzję stopy.

Dienis Czeryszew (Valencia)
Valencia przegrała z Athletikiem 0:3, mimo że przez większość meczu grała naprawdę solidnie. Baskowie jednak całkowicie rozbili jej defensywę w siedem minut. Dienis dopasował się poziomem do kolegów i rozegrał dość dyskretne spotkanie. Próbował przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Nietoperzy, ale nieskutecznie.
Ocena Marki: 5/10
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 7,4/10 (najwyższa w zespole)

Raúl de Tomás (Córdoba):
Córdoba przegrała z Osasuną 0:1. Raúl nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Diego Llorente (Rayo Vallecano)
Rayo po raz trzeci z kolei zakończyło mecz wynikiem 2:2. Diego zagrał na środku obrony i tradycyjnie pokazał się dość solidnie. Zagrał bez błysku, którym potrafił czarować kibiców na Vallecas, ale także bez większych błędów.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,8/10

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
Wybiegł w pierwszej jedenastce na starcie z Espanyolem i to był jeden z niewielu momentów tego meczu, w których był widoczny. Później próbował jeszcze dwa razy pokonać bramkarza Papużek, ale oba strzały z dystansu nie znalazły drogi do bramki. W 14. minucie dostał żółtą kartkę, a na 15 minut przed końcem zszedł na zmianę.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Álvaro Medrán (Getafe):
Ciągle nie odzyskał zaufania trenera, mimo że od powrotu z kontuzji minęło już sporo czasu. Cały mecz z Celtą (0:1) obejrzał z ławki rezerwowych.

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
Wygląda na to, że został już całkowicie odsunięty od składu. W ubiegłym tygodniu Marsylię czekał rewanż z Bilbao w Lidze Europy (1:1) i mecz ligowy z Ajaccio, który ostatecznie został przełożony. Lucas nie załapał się do kadry.

Jesús Vallejo (Real Saragossa)
Wciąż leczy uraz, dlatego nie zagrał w meczu z Lugo wygranym przez Saragossę 3:1.

Sprzedani w letnim okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto):
Rewanż z Borussią najchętniej wymazałby z pamięci. Nie dość, że niefortunnie interweniował i zaliczył samobója, to jeszcze była to jedyna bramka w meczu, a więc tym samym przekreślił marzenia Smoków o awansie w Lidze Europy.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Szansę odpokutowania dostał w weekend w lidze, ale nie przyszła ona w najlepszym momencie. Smoki wygrały 2:1 dzięki samobójczemu trafieniu Tonela. Gdyby nie to, mecz bez historii zakończyłby się jednobramkowym remisem. Iker kilka razy skutecznie interweniował, ale nie rozegrał spotkania godnego zapamiętania. Przy golu bez szans.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Baskowie zremisowali z Málagą 1:1. Asier nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu zawieszenia za kartki.

Sami Khedira (Juventus):
W Lidze Mistrzów Juventus zremisował z Bayernem 2:2. Sami wrócił do podstawowego składu i rozegrał przeciętny mecz, nie pokazując niczego specjalnego. Zszedł na zmianę w 69. minucie przy stanie 1:2, ustępując miejsca Sturaro, który wykorzystał podanie Moraty i ustalił wynik meczu.
Ocena WhoScored: 6,2/10

W weekend Juventus mierzył się z Interem i pokonał go 2:0. Khedira ponownie zagrał od początku, ale tak samo jak w środku tygodnia niczym nie błysnął. Znów zmienił go Sturaro, tym razem w 78. minucie.
Ocena WhoScored: 6,5/10