Castilla traci lidera

Koniec świetnej passy

Drugi zespół Realu Madryt notował ostatnio znakomitą passę. Od zmiany trenera wygrał wszystkie spotkania, dlatego dziś do Getxo mimo wielu absencji udał się w dobrych nastrojach. Luis Miguel Ramis nie mógł jednak liczyć przede wszystkim na Borję Mayorala i Mariano Díaza, co mogło oznaczać kłopoty. Ostatecznie świetna seria zakończyła się dziś w Kraju Basków, gdzie Castilla przegrała 1:2. Jedyną bramkę dla Królewskich zdobył Javi Muńoz.

Na stadionie w Getxo panowały fatalne warunki do gry w piłkę. Piłkarzom przeszkadzał silny wiatr i deszcz. Sztuczna murawa nie była sprzymierzeńcem gości, którzy od początku meczu wyglądali na zagubionych. Gospodarze zaczęli spotkanie najlepiej, jak mogli. Stworzyli w pierwszej części meczu jedną okazję i strzelili gola. Już w ósmej minucie Carlosa Abada pokonał Luisma, co tylko utrudniło zadanie graczom Castilli. Próbowali oni pokonać Txemiego, ale na bramkę musieli czekać do drugiej połowy. Wtedy Javi Muńoz, nominalny środkowy pomocnik, znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i wyrównał stan rywalizacji. Los Blancos próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale to się nie opłaciło. W 76. minucie Abad musiał po raz drugi wyjmować piłkę z siatki.

Castilla ostatecznie poległa w Kraju Basków i zakończyła passę siedmiu zwycięstw z rzędu. Końca dobiegła też seria bez porażki – ostatni raz przegrała ona 1 listopada ubiegłego roku z Getafe B. Gracze Ramisa nie poradzili sobie bez kluczowych piłkarzy i bardzo szybko zostali wyprzedzeni w tabeli przez Barakaldo, które wygrało dziś z Portugalete. Mimo wszystko na razie nie ma powodu do paniki. Udział w play-offach jest niemal zagwarantowany, a do końca rozgrywek pozostało jeszcze jedenaście kolejek. Jeśli trener będzie miał do dyspozycji dwóch najlepszych snajperów, o awans powinno być znacznie łatwiej.

Arenas Club – Real Madryt Castilla 2:1 (1:0)