Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Świetne występy Asensio i Illarramendiego

Ubiegły weekend był znakomity dla Marco Asensio. Gracz Espanyolu był jednym z najlepszych zawodników na boisku, zdobył bramkę i stworzył kilka okazji partnerom z zespołu. Świetne zawody ma za sobą też Asier Illarramendi, którego Real Sociedad poradził sobie z Athletikiem na wyjeździe. Wielu graczy nie zaliczyło nawet minuty – Fábio Coentrão, Lucas Silva, Jesús Vallejo i Sami Khedira.

Marco Asensio (Espanyol)
Ma za sobą niezwykle udany weekend. Był najlepszym piłkarzem swojej drużyny w starciu z Deportivo. Zdobył swoją pierwszą bramkę w Primera División w karierze, ale przede wszystkim był bardzo aktywny. Gdyby zaprezentował lepszą skuteczność, mógłby strzelić jeszcze kilka goli. Mimo wszystko trudno mieć do niego pretensje – niemal wszyscy koledzy z zespołu dziękowali mu po meczu i to wiele mówi o występie młodego Hiszpana.
Ocena Marki: 7/10
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 8,4/10

Jorge Burgui (Espanyol)
Nie zagrał tak dobrze jak młodszy kolega z drużyny, ale to właśnie Burgui asystował przy trafieniu Asensio. Poza tym zaprezentował się całkiem nieźle i mimo nie najlepszych ostatnio występów Espanyolu może być z siebie zadowolony – wygląda na to, że na dłużej zadomowił się w wyjściowej jedenastce Papużek.
Ocena Marki: 6/10
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,8/10

Fábio Coentrão (Monaco)
W minionym tygodniu Monaco pokonało Troyes 3:1. Coentrão wciąż leczy kontuzję stopy.

Dienis Czeryszew (Valencia)
W czwartek nie pojawił się na murawie Estadio Mestalla, a jego drużyna pokonała Rapid Wiedeń aż 6:0. Dostał szansę od pierwszej minuty w wyjazdowym starciu przeciwko Granadzie, ale nie zachwycił. Zagrał 67 minut, ale był jednym z najsłabszych piłkarzy na boisku. Zszedł z murawy przy wyniku 1:0 dla Valencii. Drużyna Gary'ego Neville'a ostatecznie wygrała 2:1.
Ocena Marki: 5/10
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,7/10

Raúl de Tomás (Córdoba)
Wrócił po urazie i wszedł na boisko w Ponferradinie w 86. minucie. Niemal natychmiast dał o sobie znać i zaliczył asystę przy trafieniu na 3:1 dla Córdoby.
Ocena Marki: brak
Ocena Asa: 1/3

Diego Llorente (Rayo Vallecano)
W niedzielne południe wyszedł w pierwszej jedenastce, a naprzeciwko niego grali zawodnicy Sevilli. Paco Jémez wystawił go na środku obrony i chociaż wychowanek Los Blancos nie ustrzegł się błędów, to i tak był jednym z pewniejszych ogniw drużyny z Vallecas. Został ukarany żółtą kartką za faul na Vitolo. Ostatecznie jego drużyna zremisowała 2:2.

Omar Mascarell (Sporting Gijón)
Drużyna z Asturii rozegrała w tym tygodniu dwa mecze, ale Kanaryjczyk wystąpił tylko w jednym. W środę Sporting mierzył się z Barceloną i nie był w stanie sprawić niespodzianki. Środkowy pomocnik rozegrał 90 minut, ale niczym się nie wyróżnił, chociaż oddał jeden celny strzał na bramkę Claudio Bravo. W weekend drużyna Abelardo mierzyła się na wyjeździe z Realem Betis, ale Omar nie podniósł się z ławki rezerwowych.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Álvaro Medrán (Getafe)
Wyleczył uraz, ale Fran Escribá nie widzi wychowanka Królewskich w pierwszym składzie. Getafe grało na wyjeździe z Levante, a Álvaro Medrán znów znalazł się na ławce rezerwowych. Po dwóch golach gospodarzy wszedł na boisko, ale mimo wielkich chęci nie miał siły przebicia. Getafe straciło jeszcze jedną bramkę, ale pomocnik na pewno nie jest odpowiedzialny za fatalny wynik.
Ocena Asa: brak
Ocena WhoScored: 6,0/10

Lucas Silva (Olympique Marsylia)
Zespół ze Stade Vélodrome w ubiegłym tygodniu miał dwa mecze u siebie – w czwartek z Athletikiem Bilbao, a w niedzielę z Saint-Étienne. W Lidze Europy Marsylia przegrała 0:1, a trzy dni później zremisowała 1:1. W żadnym ze spotkań Lucas Silva nie zagrał nawet przez minutę i tylko w tym drugim załapał się do meczowej osiemnastki.

Jesús Vallejo (Real Saragossa)
Wciąż leczy uraz, dlatego nie wystąpił w starciu przeciwko Osasunie. Jego drużyna zremisowała na wyjeździe 1:1. Vallejo wróci do gry najwcześniej za dwa tygodnie.

Sprzedani

Iker Casillas (Porto)
W hicie 1/16 finału Ligi Europy Porto grało na wyjeździe z Borussią Dortmund. Były kapitan Realu Madryt rozegrał pełny mecz i wpuścił dwie bramki. Mimo że jedna padła po odbiciu piłki przez Casillasa, trudno obwiniać golkipera za jej utratę. Smoki poległy w Niemczech 0:2 i są o krok od wyeliminowania z europejskich rozgrywek.
Ocena WhoScored: 6,9/10

W lidze Porto poradziło sobie o wiele lepiej, ale pokonanie Moreirense sprawiło 30-krotnym mistrzom Portugalii ogromne problemy. Już w 30. minucie Casillas miał dwie stracone bramki, ale ostatecznie Smoki wygrały 3:2. Zdobycie trzech punktów nie byłoby możliwe, gdyby nie dwie świetne interwencje Ikera w drugiej części meczu.

Asier Illarramendi (Real Sociedad)
Defensywny pomocnik tradycyjnie wyszedł w pierwszym składzie i spisał się znakomicie. W derbach Kraju Basków na San Mamés był jednym z wyróżniających się zawodników. Wykonywał dobrą pracę w obronie i dyrygował poczynaniami swoich partnerów. AS uznał go nawet za bohatera meczu.
Ocena WhoScored: 8,0/10

Sami Khedira (Juventus)
Przed Juventusem bardzo ważny mecz w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium, dlatego Massimiliano Allegri zdecydował się dać Samiemu Khedirze trochę wolnego, zwłaszcza że Niemiec niedawno wyleczył uraz. Stara Dama bez Samiego zremisowała z Bologną na wyjeździe 0:0. Znalazł się w kadrze na dzisiejsze starcie z Bawarczykami, więc jest już gotowy do gry.