/ Zuza / Leszczu

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Świetne występy Casillasa i Czeryszewa

W miniony weekend zawodnicy, którzy tydzień temu nie mogli być w dobrych nastrojach – Casillas i Czeryszew – zapewnili sobie i swoim kibicom sporo radości. Iker miał ogromny udział w pokonaniu Benfiki, natomiast Dienis zdobył bramkę, która w końcu pozwoliła Valencii przerwać negatywną ligową passę. Ponadto warto także wyróżnić dobre występy Illarramendiego, Burguiego, Asensio i Llorente.

Marco Asensio (Espanyol)
Rozegrał 90 minut w starciu przeciwko Valencii. Robił, co mógł, ale jego drużyna i tak przegrała 1:2. Zaliczył aż pięć kluczowych podań, sam próbował pokonać Diego Alvesa, chętnie dryblował, ale to nie wystarczyło. Mimo porażki ma za sobą niezły występ.
Ocena Marki: 6/10
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,8/10

Jorge Burgui (Espanyol)
Tak jak Asensio, wybiegł w pierwszym składzie na Estadio Mestalla. To on zaliczył asystę przy jedynym trafieniu Papużek. Był aktywny, chętnie atakował z lewego skrzydła i za sobotni mecz zebrał bardzo dobre recenzje. Mimo wszystko to nie wystarczyło, by Espanyol pokonał Valencię.
Ocena Marki: 7/10
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,5/10

Fábio Coentrão (Monaco)
W minionym tygodniu Monaco grało z Sochaux (1:2) i Saint-Etienne (1:1). Coentrão leczy kontuzję stopy.

Dienis Czeryszew (Valencia)
Jeden z bohaterów pierwszego ligowego zwycięstwa Valencii pod wodzą Gary'ego Neville'a. W sobotnim starciu przeciwko Espanyolowi był jednym z najlepszych graczy Nietoperzy. Oddał pięć strzałów i strzelił decydującego gola na 2:1 w drugiej połowie. Widać, że ma ogromne chęci do gry. Valencia już na tym korzysta.

Raúl de Tomás (Córdoba)
Nie trenował z drużyną w ciągu tygodnia z powodu urazu i nie znalazł się w kadrze meczowej na Saragossę. Jego koledzy sobie nie poradzili z Aragończykami i przegrali 0:2.

Diego Llorente (Rayo Vallecano)
W wyjazdowym meczu ze Sportingiem Gijón trener przesunął Diego z linii obrony do pomocy. Zmiana pozycji nie przeszkodziła mu w rozegraniu dobrego spotkania. Oddał nawet jeden strzał i zanotował sześć odbiorów. Jego drużyna straciła dwa gole, ale mimo to wywiozła z Asturii jeden punkt.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Omar Mascarell (Sporting Gijón)
Kolejny raz mógł oglądać poczynania kolegów tylko z ławki rezerwowych.

Álvaro Medrán (Getafe)
Getafe skazane na pożarcie podejmowało u siebie Atlético. Trener Fran Escribá wolał nie ryzykować i zostawił wracającego po długiej kontuzji Medrána na ławce. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości 1:0.

Lucas Silva (Olympique Marsylia)
Lucas raczej nie może pochwalić się poprawą sytuacji. W poprzednim tygodniu Marsylia podchodziła do dwóch spotkań, a on rozegrał w nich tylko 11 minut – wszedł na końcówkę meczu z Trelissac (2:0). Starcie z Nice (1:1) oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

Jesús Vallejo (Real Saragossa)
Wciąż leczy uraz, dlatego nie wystąpił w starciu przeciwko Córdobie. Jego drużyna wygrała 2:0. Vallejo powinien wrócić do gry w marcu.

Sprzedani

Iker Casillas (Porto)
W portugalskim klasyku Porto pokonało Benfikę 2:1. Casillas zagrał w podstawowym składzie i całkowicie odrobił wpadkę z zeszłego tygodnia. Był najlepszy na boisku, wielokrotnie ratując dość przeciętne Smoki od straty gola. Okładki gazet następnego dnia nie pozostawiły żadnych wątpliwości co do gracza meczu – „wraca Święty Iker!”, pisali dziennikarze.

Asier Illarramendi (Real Sociedad)
Real Sociedad rozegrał bardzo dobry mecz i pokonał Granadę 3:0. Asier był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Utrudniał grę przeciwnikom, którym dwunastokrotnie zabierał piłkę. W drugiej połowie zarobił żółtą kartkę, ale i tak może być zadowolony ze swojego występu.
Ocena WhoScored: 8,3/10

Sami Khedira (Juventus)
Mocno pracował nad rehabilitacją urazu, żeby zdążyć na mecz z Napoli. Udało się i zajął miejsce w wyjściowej jedenastce. Juve wygrało 1:0 po golu Zazy. Khedira rozegrał solidny mecz, może niczym nie błysnął, ale na pewno może być z siebie zadowolony.
Ocena WhoScored: 6,7/10