Zwycięstwo Romy przed meczem z Realem Madryt

Rzymianie pokonali Carpi

Roma rozegrała dzisiaj ostatni mecz przed pojedynkiem z Realem Madryt. Rzymianie grali na wyjeździe z Carpi i wygrali 3:1, chociaż zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem, mimo miażdżącej przewagi w posiadaniu piłki na rzecz Romy. To posiadanie jednak przełożyło się na zaledwie jeden celny strzał.

W drugiej połowie podopieczni Luciano Spallettiego w końcu zdołali przełamać obronę Carpi. Lucas Digne oddał potężny strzał z dystansu, z którym nie poradził sobie bramkarz gospodarzy. Kilka minut później błąd w popełnił Rüdiger i Carpi zdołało doprowadzić do remisu. Rzymianie znów musieli starać się wyjść na prowadzenie i udało im się to w 84. minucie. Džeko z kilku metrów wpakował piłkę do siatki po podaniu Salaha. Kilkadziesiąt sekund później Egipcjanin sam wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Roma odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu w lidze i wskoczyła na trzecie miejsce, chociaż należy pamiętać, że to dopiero pierwszy mecz w tej kolejce. Pozostałe drużyny dopiero będą grały i Rzymianie mogą spaść na czwartą pozycję. Teraz jednak skupią się na przygotowaniach do meczu z Realem Madryt.

Carpi – Roma 1:3 (0:0)
0:1 Lucas Digne 56’ (asysta: Mohamed Salah)
1:1 Kevin Lasagna 61’ (asysta: Jerry Mbakogu)
1:2 Edin Džeko 84’ (asysta Mohamed Salah)
1:3 Mohamed Salah 85’

Roma: Wojciech Szczęsny, Alessandro Florenzi, Kostas Manolas, Antonio Rüdiger, Lucas Digne, Radja Nainggolan, William Vainqueur, Diego Perotti, Mohamed Salah (Emerson 92’), Stephan El Shaarawy (Pjanić 46’), Edin Džeko.